Natalia de Barbaro przędza

Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności

Natalia de Barbaro

Agora
2023


Gdzie kupię

Autorka „Czułej Przewodniczki”, fenomenu wydawniczego ostatnich lat, powraca z nową inspirującą książką dla kobiet.

Ta książka rodzi się we mnie z mieszanki uczuć. Pierwszy jest smutek – bo patrzę z bardzo bliska na kobiety, które trwają w znieruchomieniu, chociaż, paradoksalnie, są w ciągłym ruchu.

„W rozmowach z przyjaciółkami, w historiach uczestniczek prowadzonych przeze mnie warsztatów, w listach od czytelniczek „Czułej Przewodniczki” wciąż wraca wątek życia w uwikłaniu, życia nie swoim życiem. To wywołuje we mnie poczucie wielkiej straty, jakiegoś kompletnego bezsensu. Potem budzi się oburzenie. I – wreszcie – nadzieja, że możemy się spotkać i że to spotkanie i dla ciebie, i dla mnie będzie ważne. Widzę je jako rodzaj wspólnej wyprawy w poszukiwaniu wewnętrznej wolności – nie takiej wolności, którą ktoś tobie albo mnie miałby wręczyć, ale tej, którą możemy znaleźć w swoim środku.”

Natalia de Barbaro

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.7 / 5
3 ocen
1 recenzji
5 2
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

ZWYCIĘSKA RECENZJA CZYTELNIKA CZW

Prezesowa
01.05.2023
Natalia de Barbaro w kolejnej książce roztacza przed nami wizję zmagania się ze sobą w sposób czuły i przemyślany. Choć początek może wydawać się z lekka błądzeniem po omacku, okazuje się, że postawione koncepcje – człowieka łucznika dążącego do celu i osoby, która przędzie, koncentruje się na przeżyciach – świetnie się uzupełniają i dają pełny obraz ludzkiego bytowania. Z pewnością cenne są historie samej autorki i jej znajomych, ukazanie wieloznaczności każdego z osobna. Jak dla mnie lepsza niż poprzedniczka i czekam na kolejne pozycje!

DODAJ RECENZJĘ