Przepaść. Seria z komisarzem Forstem. Tom 7 - Czytam wszędzie | Blog dla miłośników książek
przepaść remigiusz mróz

Przepaść. Seria z komisarzem Forstem. Tom 7

Remigiusz Mróz

Filia
2021


Gdzie kupię

W Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia młodej kobiety z Warszawy. Ostatnim razem widziana była przez turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu, a potem przepadła bez wieści. Był to jej pierwszy wyjazd w góry, miała zamiar spędzić w nich tylko weekend, a w Zakopanem pojawiła się sama – mimo to wedle ustaleń policji szła czerwonym szlakiem w towarzystwie czterech mężczyzn.

Sprawę prowadzi Wiktor Forst, który odtwarza trasę dziewczyny z nadzieją, że odnajdzie ją żywą. Nie trafia na żadne poszlaki, odkrywa jednak w Tatrach coś, co rzuci nowe światło na zbrodnię sprzed lat…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

5 / 5
13 ocen
12 recenzji
5 13
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

ZWYCIĘSKA RECENZJA CZYTELNIKA CZW

Justyna Grzelak
16.11.2021
Kolejny raz Mróz pokazuje, że w ułamku chwili życie może nas zaskoczyć i nic nie możemy brać za pewniaka. Nawet jeśli uważasz, że tak jest i myślisz, że jesteś pewien, że to koniec i sprawa jest rozwiązana "za rogiem" czeka niespodzianka, która zmusi Cię do przewartościowania swojego życia, zmiany planów i spojrzenia na życie z innej perspektywy. Książka trzyma w napięciu i nie da się od niej oderwać a gdy skończysz czytać czujesz niedosyt, że już dobrnąłeś do końca i musisz czekać na kolejną część. "Przepaść" to kolejny tom opowiadający o losach komisarza Frosta. Jego postawa, ironiczny i cięty język, potyczki słowne z Osicą tylko urozmaicają książkę. Czy komisarzowi uda się odnaleźć zaginioną turystkę? Czy w górach grasuję perfidny seryjny morderca? Czy Makain i Adam Petrow rzeczywiście są niewinni i zostali skazani za czyny APK? Kim właściwie jest APK? Do której z pań zabije mocniej serce Wiktora, czy będzie to prokurator Dominika Wadryś-Hansen? a może próbująca wrócić do dziennikarstwa Olga Szrebska? Czy Szrebska przez swoją nieroztropność ściągnie niebezpieczeństwo na Frosta i wszystkie bliskie mu osoby? Na wszystkie te pytania a także na wiele innych odpowiedz drogi czytelniku znajdziesz w książce.

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Joanna Mendzikowska-Sztaba
18.11.2021
Niezawodny Mróz przenosi nas w świat zbrodni i tajemnic. Spodziewasz się, że znasz rozwikłanie zagadki? A tu 'bach' i już nic nie jest takie proste i oczywiste. Kolejny raz R. Mróz trzyma w napięciu do końca, zaskakuje. Zdecydowanie jedna z jego lepszych książek tzn must read.
Ania
14.11.2021
Kolejny tom z komisarzem Forstem i kolejna okazja by odwiedzić Tatry bez wychodzenia z domu. Mróz udowadnia, że historia, która wydawałoby się dawno została zamknięta, ma swój ciąg dalszy, i jak zwykle jest on pełen zagadek i zwrotów akcji. Wiktor to bohater, którego nie da się zapomnieć. Miejmy nadzieję, że także autor o nim nie zapomni i wkrótce zaskoczy nas kolejną przygodą kultowego komisarza.
Ewelina Facheris
12.11.2021
Trwają poszukiwania turystki, która zaginęła w Tatrach Zachodnich. W poszukiwaniach bierze udział Wiktor Forst. Szanse na odnalezienie dziewczyny całej i zdrowej z każdą chwilą maleją. Jednak idąc trasą, która pokonała prawdopodobnie dziewczyna Forst i toprowcy trafiają na coś innego. Coś co sprawia, że muszą wrócić do spraw sprzed lat. W Tatrach pojawia się morderca, który jest jeszcze bardziej niebezpieczny i zwyrodniały od Bestii z Giewontu. Wiktor, Dominika Wadryś-Hansen i Osica robią wszystko, żeby go złapać za nim pojawią się kolejne ciała. "Przepaść" to już 7 część cyklu, który miał być trylogią, z Wiktorem Forstem. Bardzo lubię tę serię, więc musiałam po nią sięgnąć. Remigiusz Mróz nie oszczędza swoich bohaterów. Wydaje mi się, że sprawia mu przyjemność znęcanie się nad nimi. I tym razem Wiktor nie ma lekko. Jednak w "Przepaści" Mamy okazję poznać też inne oblicze Forsta. Wątek obyczajowy i rozterki osobiste komisarza są nie mniej ważne i wciągające niż intryga kryminalna. Cieszę się, że ten wątek tak się zakończył. Uwielbiam rozmowy Forsta z Osicą. Dialogi między nimi są genialne. Ich relacja jest mimo wielu nie łatwych przeżyć jest trwała, pewna. Obaj mogą na sobie polegać. I chociaż żaden tego nie przyzna to z całą pewnością się bardzo lubią. Intryga kryminalna była świetna. Wydaje się, że mordercę poznajemy od razu. I od początku wiadomo co nim kieruje. Ale czy na pewno? Okazuje się, że jednak nie wszystko jest takie proste. No i zakończenie zwiastuje ciąg dalszy. Polecam.