Oceń w Polcecacie-Pomagacie przyjaciółka ba paris

Przyjaciółka

B.A. Paris

Albatros
2024


Gdzie kupię

Przekłady na 40 języków. Ponad 1 300 000 egzemplarzy książek sprzedanych tylko w Polsce. 3 nominacje do tytułu Książki Roku Lubimy Czytać w kategorii: kryminał/sensacja/thriller. 4 nominacje do Bestsellera Empiku i tytuł Bestsellera Empiku dla „Terapeutki” w kategorii: literatura popularna. Honorowa Nagroda Wielkiego Kalibru przyznawana na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu.
Autorka bestsellerów B.A. Paris, która uwiodła miłośników thrillerów psychologicznych na całym świecie powieścią „Za zamkniętymi drzwiami”, zaprasza do kolejnego domu pełnego mrocznych tajemnic.
Iris i Gabriel mają wszystko, czego można zapragnąć: piękny dom za miastem, córkę, która zaczyna odnosić sukcesy, i dobrych przyjaciół, Laure i Pierre’a. Ich spokojną codzienność zakłóca jednak tragiczny wypadek, któremu ulega w pobliskim kamieniołomie szesnastoletni syn sąsiadów. Świadkiem zdarzenia jest Gabriel. To on znajduje ofiarę i staje się powiernikiem ostatnich słów chłopaka – słów, które wzbudzą w nim głębokie poczucie winy.
Podczas gdy Iris stara się złagodzić traumę męża, niespodziewanie zjawia się u nich Laure, która została zdradzona i w porywie gniewu i żalu odeszła od męża. Iris i Gabriel nalegają, by Laure czuła się u nich jak u siebie i została tak długo, jak tego potrzebuje. Mijają dni i tygodnie, Laure nosi ubrania Iris, śledzi każdy jej ruch i… wypytuje ją o niedawną śmierć młodego mężczyzny.
Jedyną odskocznią od narastającego napięcia w ich własnym domu jest dla Iris i Gabriela znajomość z parą, która właśnie sprowadziła się z większego miasta i spodziewa się pierwszego dziecka. Dziwią się tylko, że mieszka z nimi ogrodnik – podobno z podejrzanie burzliwą przeszłością.
Atmosfera nieufności i wzajemnych podejrzeń niebezpiecznie się zagęszcza, a wokół bohaterów piętrzą się sekrety i negatywne emocje. Jest tylko jedna osoba, która dokładnie wie, co tu się naprawdę dzieje. Kto? Nawet najbardziej wytrawnym czytelnikom thrillerów trudno będzie to odgadnąć. Bo tym razem B.A. Paris serwuje nam finał finałów – po prostu niesamowity!

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.3 / 5
3 ocen
2 recenzji
5 2
4 0
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Mariolaaa95
12.04.2024
„Perfekcyjne życie, prawdziwa przyjaźń. I wizyta, która wszystko niszczy” Iris i Gabriel prowadzą idylliczne życie. Mieszkają za miastem, mają dorosłą córkę, która przepełnia ich dumą i sprawdzone od lat grono przyjaciół. Jednak w pewnym momencie wszystko zaczyna się sypać. Wypadek w kamieniołomie, nagła i wciąż przeciągająca się wizyta Laure.. I na dodatek ten dziwny ogrodnik nowych sąsiadów… To wszystko burzy sielskie życie tej pary. B.A. Paris przyzwyczaiła nas to intryg, drugiego ukrytego dna historii oraz dziwnych motywacji bohaterów. I tak też się dzieje w „Przyjaciółce”. Wszystko owiane jest tajemnicą i niedopowiedzeniami. Czy naprawdę znamy naszych najbliższych? Wiemy co im w głowie siedzi? Często okazuje się, że kompletnie nie wiemy z kim żyjemy pod jednym dachem. I tak też jest w powieści B.A. Paris. Historia z początku nie zapowiadała takiego rozwinięcia, a tym bardziej zakończenia. Atmosfera z biegiem wydarzeń zaczyna gęstnieć, pojawia się coraz więcej niedopowiedzeń. Z biegiem nagłych wydarzeń nasuwają się kolejne pytania. A zakończenie totalnie zaskakuje i otwiera oczy. Zawsze uważałam, że nie warto kłamać. Każde kłamstwo ma krótkie nogi i wcześniej czy później wyjdzie na jaw. A „Przyjaciółka” jest właśnie historią o kłamstwie. Kłamstwie, które ciągnie się za bohaterami przez całe życie i skłania ich do brnięcia w nie coraz bardziej. Kłamstwie, które może zranić i zniszczyć życie wielu osób. B.A. Paris stworzyła kolejny wciągający thriller. Thriller który nas z czasem coraz bardziej wciąga w swój mroczny świat. Z pozoru niepozorna historia przeradza się w opowieść o rodzinnych sekretach, zdradach, kłamstwach. Ale także o tym, do czego może się człowiek posunąć by nie stracić swojej rodziny.
Ksawery
10.04.2024
Rozkręca się wolno, ale potem napięcie rośnie!