rosja putina anna politkowska

Rosja Putina

Anna Politkowska

Wydawnictwo Mova
2022


Gdzie kupię

Anna Politkowska była podziwianą na całym świecie, nieustraszoną i wielokrotnie nagradzaną rosyjską dziennikarką pochodzenia ukraińskiego, która została zamordowana w 2006 roku. Bardziej niż kiedykolwiek aktualna i ważna w dzisiejszym krajobrazie politycznym „Rosja Putina” jest zarówno porywającym portretem kraju pogrążonego w kryzysie, jak i świadectwem tej niezwykłej reporterki.

Począwszy od despotycznego ucisku Putina stosowanego wobec zwykłych obywateli i szerzącej się korupcji na najwyższych szczeblach władzy, a skończywszy na mafijnych układach, skandalach na prowincji i upadku inteligencji, Politkowska w ostrych słowach potępia prezydenta i jego rządy, ujawniając wstrząsający stan rzeczy: żołnierzy umierających z niedożywienia, rodziców zmuszanych do dawania łapówek, by odzyskać ciała zmarłych synów, poborowych wynajmowanych jako niewolników.

Za prawdę, którą szerzyła między innymi w tej książce, Politkowska zapłaciła najwyższą cenę.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.8 / 5
6 ocen
3 recenzji
5 5
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Ksawery
23.09.2022
Szacunek dla odważnej kobiety! A książka pozwala dużo więcej zrozumieć. Polecam!
kasiat_24
19.09.2022
Anna Politkowska była rosyjską dziennikarką, która otwarcie krytykowała rządy Putina jak również sprzeciwiała się wojnie w Czeczeni. Za swoje poglądy otrzymywała groźby, ostrzeżenia a nawet próbowano ją otruć. Była wielokrotnie nagradzana za swoją wieloletnią pracę a jej książki przetłumaczono na wiele języków. 7 października 2006 roku została zastrzelona w windzie w bloku, w którym mieszkała. Sprawcy ani zleceniodawcy nie zostali ujęci a sprawa zabójstwa w zeszłym roku uległa przedawnieniu. W swojej książce nakreśliła obraz Rosji przed 2004 roku. Pokazała rzeczy, o których wiele osób nie miało pojęcia. Wojsko bez żadnej kontroli, niesprawiedliwe sądownictwo, korupcja na najwyższych szczeblach władzy, mafijne układy, skandale to fakty, o których się nie mówilo a które Politkowska wyciągnęła na światło dzienne. "Rosja jest krajem, w którym wiele dzieje się zakulisowo, a większość ludzi ma krótką pamięć" Nie powiem, że jest to łatwa lektura, gdyż zawiera wiele treści i faktów a czytając musiałam ją sobie dawkować. Nie wiem na ile zmieniła się sytuacja w Rosji po śmierci dziennikarki, gdyż upłynęło już kilkanaście lat i jak już kiedyś pisałam, że Rosja to stan umysłu, to mam nadzieję, że rzeczywistość tego kraju wygląda lepiej.
Mariusz
11.09.2022
Bardzo dobra pozycja polecam