rozmowy z psychopatami mordercy i szaleńcy barry-dee

Rozmowy z psychopatami. Masowi mordercy i szaleńcy

Christopher Berry-Dee

Czarna Owca
2022


Gdzie kupię

„Stale słyszałem strzały. Zmienił magazynek w pistolecie. Był bardzo dobrze przygotowany. Chodził spokojnie po korytarzach.”
Jukka Forsberg o masowym morderstwie w Kauhajoki w Finlandii we wtorek 23 września 2008 roku

Christopher Berry-Dee, brytyjski kryminolog, autor bestsellerów o seryjnych zabójcach i psychopatach, analizuje psychikę, motywy i metody działania masowych morderców, sprawców głośnych strzelanin, w których zginęło wiele ofiar.

Omawiane przypadki takich zbrodni to m.in. masakra na kampusie Uniwersytetu Teksańskiego w Austin czy strzelaniny w szkołach w Sandy Hook i Dunblane.

Doświadczenia kryminologiczne i wojskowe autora pozwalają mu spojrzeć na te tragiczne wydarzenia z nowej perspektywy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

3.6 / 5
7 ocen
5 recenzji
5 2
4 2
3 1
2 2
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

EwaG-S
31.03.2022
Kolejna książka tego autora i kolejny raz mam wrażenie, że "to już było"… Usilne lobbowanie za ograniczeniem dostępu do broni przyćmiło wspominane historie, które w mojej ocenie powinny jednak stanowić główny temat książki o takim tytule.. Po kolejną książę tego autora już nie sięgnę.. Nie wierzę, że zna historie, których nie wyeksploatował.. A szkoda..
Ola19006
29.03.2022
Powiem szczerze, że się zawiodłam. Tytuł wskazuje na rozmowy z psychopatami , podobno autor odbył ich około 30 , ale żadnej nam nie przedstawił. Zapowiadał, że książka wywoła mdłości – na co naprawdę liczyłam! Ale nic takiego nie dostałam. Tak naprawdę książka była jednym wielkim powtórzeniem o tym, że dostępność broni w Ameryce powinna zostać zredukowana i, że powoduje to wiele katastrof i masakr. Jeszcze jedno co mogę jej zarzucić to brak płynności , było wiele przeskoków, skupianiu się na szczegółach typu numer broni a tak naprawdę czytelnika interesował aspekt psychologiczny tego psychopaty – dlaczego to zrobił, jak to zrobił . Chciałam dostać profile przestępców a tutaj jedyne na co można liczyć to pojedyncze ciekawe wątki, które mają potencjał ale zaraz zostaną porównywane np. z amerykańskim prawem i zasadami posiadania broni. No nie, więcej nie sięgnę i raczej też nie polecę . A szkoda!
Matgosia12
26.03.2022
Bardzo polecam studiuje pokrewny kierunek do psychologii i każda taka książka jest mega!
  • 1
  • 2