rozmowy z mordercami berry-dee

Rozmowy z seryjnymi mordercami. Głosy zza krat

Christopher Berry-Dee

Czarna Owca
2021


Gdzie kupię

Rozmowy z seryjnymi mordercami. Głosy zza krat brytyjskiego kryminologa i pisarza Christophera Berryʼego-Dee to kontynuacja Rozmów z seryjnymi mordercami, które trafiły na brytyjskie listy bestsellerów i zostały opublikowane również w Polsce.

Christopher Berry-Dee przeprowadził wywiady z przeszło trzydziestoma seryjnymi mordercami, co dało mu niezwykłą wiedzę na temat funkcjonowania ich umysłów.

W swojej nowej książce analizuje psychikę i metody działania przebywających w więzieniach zabójców, których poznał osobiście i z którymi prowadził korespondencję, w tym amerykańskiego dusiciela Keitha Huntera Jespersona i kanibala Phillipa Jablonskiego.

Autor pisze we wstępie: „Każdy morderca występujący w tej książce jest inny. Nie mają żadnej wspólnej cechy, z jednym wyjątkiem: wszyscy przebywają za kratami, oczekują na egzekucję albo spędzą resztę życia wśród brudnych murów więziennych, wśród drutów kolczastych. Nigdy więcej nikogo nie zabiją”.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.1 / 5
9 ocen
4 recenzji
5 4
4 3
3 1
2 1
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Booksikiniki
13.11.2021
Piszę to chwilę po przeczytaniu, bo nie mogę się powstrzymać! 💠Zapamiętam te książkę na dłuuugo 🥰 💠Wstrząsające informacje docierają wolno lecz zostają na zawsze 💠Nie zdajemy sobie informacji co czeka nas za rogiem sklepu czy podczas spaceru 💠Polecam całym sercem twórczość Christophera Berry'ego-Dee❤️
k.tomzynska
06.09.2021
Pamiętacie „Rozmów z seryjnymi mordercami”? Doczekały się one swojej kontynuacji! „Rozmowy z seryjnymi mordercami. Głosy zza krat” brytyjskiego kryminologa i pisarza Christophera Berryʼego-Dee to kolejna porywająca książka, która nie tylko szokuje, ale i pozwala zagłębić się w umysły największych morderców. Chyba nie trzeba nikomu mówić, że książka opiera się na faktach. Autor przeprowadził szereg wywiadów z mordercami, którzy przebywają w więzieniu i spędzą tam już całe życie, bądź czekają w celach śmierci na swój koniec. Książka pozbawiona jest jakiś specjalistycznych żargonów, dzięki czemu czyta się ją bardzo dobrze. Owszem, tematyka jest bardzo ciężka, ale fani takich klimatów będą naprawdę usatysfakcjonowani. Poznacie wstrząsające przypadki morderstw Philipa Carla Jablonskiego, Keitha Huntera Jespersona, czy Vivy Lerora Nasha. Poznacie przypadek „Królowej śniegu”, która nie była seryjną morderczynią, ale to czego dokonała było bestialskie. Szokujący może okazać się być opisany proceder związany z fanami morderców… Wysyłania im listów miłosnych, sprośnych zdjęć, dawania pieniędzy… Zastanawia mnie także psychika takich ludzi i chętnie dowiedziałabym się więcej o tym co nimi kieruje. Dostajemy tego malutki posmak na końcu książki, gdzie autor opisał wywiad przeprowadzony z osobą będącą w związku z mordercą. Książka ta jest efektem niezwykle ciężkiej pracy i przedstawia nam sylwetki prawdziwych bestii. Opisane w niej historie Wami wstrząsną i sprawią, że zaczniecie się zastanawiać nad tym jak to możliwe, że tacy zwyrodnialcy istnieją. Jestem pewna, że jeżeli lubicie straszne historie oparte na faktach to się nie zawiedziecie.
Joanna Banasiewicz
19.08.2021
Książka napisana w przejmujący sposób,nie jestem wstanie wyobrazić sobie jakim człowiekiem trzeba być aby popełnić takie okropności.Kazdy morderca ma spaczone podejście do świata .Czytając ja miałam dreszcze i czułam ogromna wściekłość na tych ludzi.
  • 1
  • 2