Rozmowy z seryjnymi mordercami. Żony i kochanki berry dee christopher

Rozmowy z seryjnymi mordercami. Żony i kochanki

Christopher Berry-Dee

Czarna Owca
2022


Gdzie kupię

Christopher Berry-Dee, brytyjski kryminolog i dziennikarz, autor bestsellerów o słynnych seryjnych mordercach, analizuje psychikę partnerek, żon i kochanek zbrodniarzy. Większość z nich nie miała pojęcia, że żyje pod jednym dachem z potworami. Jak to możliwe? Czy kobiety ponoszą winę, że niczego nie dostrzegły? A może seryjni mordercy mają w sobie coś szczególnego, co pozwala im wprowadzić w błąd nawet najbliższe osoby?

Bogate doświadczenie kryminologiczne autora, który przeprowadził wywiady z przeszło trzydziestoma seryjnymi zabójcami i ich bliskimi, sprawia, że udziela on fascynujących odpowiedzi na te pytania.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.4 / 5
5 ocen
2 recenzji
5 2
4 3
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

ZWYCIĘSKA RECENZJA CZYTELNIKA CZW

Roksia
23.11.2022
Christopher Berry – Dee napisał przejmujący reportaż. Zwrócił w nim uwagę na ważną kwestię – jak dobrze można kogoś poznać mieszkając z nim pod jednym dachem? Czy poznanie człowieka w pełni jest w ogóle możliwe? Autor przeprowadza tu skromną analizę psychiki żon i kochanek seryjnych morderców. Jednak na tym nie koniec. Zwraca również uwagę na to, iż nie tylko mężczyźni mogą być seryjnymi mordercami. W książce nie brakuje trafnych komentarzy i rad oraz spostrzeżeń na, co należy zwracać uwagę, będąc z kimś w związku. Jednak co ważne to nie tylko ściśle przeprowadzone badania, autor podchodzi do tego z dystansem i humorem. Analizuje zachowania kobiet w sposób wszechstronny. Nie ogranicza się tylko do jednej strony. Czytając reportaż na myśl przyszła mi "Żona mordercy" Rachel Caine i w tym miejscu chciałabym polecić tę powieść wszystkim zainteresowanym. W tym thrillerze rewelacyjnie ukazane jest to na co zwraca uwagę autor. Wszystkim zainteresowanym polecam również reportaż Tori Telfer "Seryjne zabójczynie. Najsławniejsze morderczynie w dziejach". Myślę, iż warto zapoznać się szerzej z tematem seryjnych morderców. Autor pomimo, że wykonał kawał dobrej roboty to nie do końca się z nim zgadzam. Ponadto ubodło mnie, iż zaledwie wspomniał o Czikatile. Czytałam świetną biografię tego mordercy, którą również muszę serdecznie polecić. Peter Conradi niezwykle skrupulatnie przedstawił tę postać w swojej książce "Krawawy rzeźnik". Na koniec muszę wspomnieć, iż to moje pierwsze spotkanie z autorem i pewnie nie ostatnie. Mimo drobnych niedociągnięć ogólnie jestem zadowolona z przeczytanej lektury. Nie do końca tego się spodziewałam, ale mimo wszystko moim zdaniem reportaż trzyma poziom. Autor przedstawił życie prawie dwudziestu kobiet związanych z seryjnymi mordercami. Podsumowując ogólnie jestem zadowolona z przeczytanej lektury i polecam każdemu zainteresowanemu.

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

janina
21.11.2022
Wstrząsające! Pana Christophera czytam już od jakiegoś czasu i w można powiedzieć, że stronę zbrodniarzy znam dobrze. Tym razem to coś naprawdę nowego. Jak żyje się z potworem?