schronienie harlan coben

Schronienie

Harlan Coben

Albatros
2023


Gdzie kupię

Podejrzany wypadek. Zmowa milczenia. Tajemnicze zaginięcie.
Mistrzowski thriller Harlana Cobena dla nastoletnich czytelników.

Mickey Bolitar, nastoletni bratanek detektywa Myrona Bolitara, ma za sobą traumatyczne przeżycia. Na jego oczach zginął ojciec. Matka trafiła na odwyk. A on sam musi zmienić szkołę i zamieszkać z nielubianym wujem.

Okazuje się jednak, że Mickey i Myron mają ze sobą wiele wspólnego, szczególnie zamiłowanie do zagadek i… nieodpowiednich dziewczyn. Takich, które znikają bez ostrzeżenia – jak Ashley, z pozoru skromna nastolatka, która najwyraźniej nie była tym, za kogo się podawała. Zresztą nie tylko jej tożsamość okazuje się zagadką…

Mickey rozpoczyna śledztwo i wkrótce trafia na ślad szokującego spisku, co zmusi go, by zakwestionował wszystko, co dotychczas uważał w życiu za pewne i co wiedział o swojej rodzinie. Czyżby śmierć jego ojca była tylko iluzją?

„Schronienie” to pierwsza książka Harlana Cobena w serii z Mickeyem Bolitarem. Prawa do ekranizacji tej i wszystkich pozostałych książek z nastoletnim bohaterem (w Polsce składają się one na trylogię: „Schronienie”, „Kilka sekund od śmierci” i „Odnaleziony”) należą do wytwórni filmowej MGM. Za produkcję serialowej wersji „Schronienia”, która powstaje na zamówienie jednej z największych platform streamingowych, odpowiedzialny jest Ed Decter (który był m.in. producentem wykonawczym hitowego serialu Netflixa „Dark”). Wspierają go Harlan Coben i Erik Barmack.

Serial dla młodzieży na podstawie „Schronienia” Harlana Cobena już wkrótce trafi na Amazon Prime Video.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.9 / 5
11 ocen
7 recenzji
5 10
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

nikoka
24.08.2023
Od lat uwielbiam kryminały, natomiast ta książka ma w sobie coś wspaniałego. Przeczytałam ją w zaskakująco szybkim tempie raptem 2-3 dni. Polecam wszystkim młodszym i straszym❤️
Detal
09.08.2023
Schronienie" to kolejna znakomita powieść Harlana Cobena, która dostarcza czytelnikowi niesamowitej dawki napięcia i intrygi. Autor wciąga nas w świat tajemniczych wydarzeń, których głównym bohaterem jest mężczyzna z przeszłością, który próbuje rozwikłać zagadkę związana z zaginięciem swojego przyjaciela sprzed lat.Coben doskonale operuje emocjami i psychologicznymi niuansami postaci, co sprawia, że czytelnik utożsamia się z bohaterami i odczuwa ich trudności oraz wybory. Fabuła prowadzi nas przez labirynt zaskakujących zwrotów akcji, trzymając w napięciu od pierwszych stron aż do zaskakującego finału.W "Schronieniu" Coben równie dobrze balansuje między intrygą kryminalną a osobistymi relacjami, co sprawia, że książka nie tylko trzyma w napięciu, ale też porusza ważne tematy związane z miłością, lojalnością i przeszłością. Jego styl pisania jest płynny i wciągający, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury.Podsumowując, "Schronienie" to świetnie skonstruowany thriller, który wciąga czytelnika w emocjonującą podróż po tajemniczym świecie zaskakujących wydarzeń i głębokich relacji między postaciami. Harlan Coben kolejny raz udowadnia, dlaczego jest uważany za mistrza gatunku.
Angelika
02.08.2023
Idalna książka dla osób lubiących thrillery