skrzypaczka z auschwitz ellie midwood

Skrzypaczka z Auschwitz

Ellie Midwood

Akapit Press
2021


Gdzie kupię

Auschwitz, 1943 rok. Czy w czeluściach piekła może pojawić się nadzieja? Czy miłość może zatriumfować nad nienawiścią?

Oparta na historii Almy Rosé „Skrzypaczka z Auschwitz” powołuje do życia jedną z najbardziej nieustraszonych i inspirujących bohaterek historii. W więzieniu każdy dzień to walka o przetrwanie. Alma jest więźniarką numer 50381, jak sugeruje jej jasnoniebieski tatuaż. Jest zamknięta z tysiącami innych ludzi, oderwana od bliskich, uwięziona za kolczastym drutem. Mimo tego, że była cenioną skrzypaczką, a jej występy urzekały publiczność. Gdy przyjmuje propozycję zostania dyrygentem orkiestry, uświadamia sobie, jak dzięki temu będzie mogła pomóc innym kobietom. Poznaje również Miklosa, pianistę, z którym znajduje radość we wspólnych próbach i koncertach.

Czy w miejscu, gdzie powietrze skażone jest stratą, a pewnością jest tylko tragedia ich uczucie przetrwa? Ta poruszająca historia udowodni Wam, że miłość może zwyciężyć nawet w najciemniejsze dni i daje siłę, by przetrwać.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

3.6 / 5
5 ocen
1 recenzji
5 1
4 2
3 1
2 1
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Paulilunia
23.01.2022
Do Auschwitz byli wywożeni ludzie z różnych powodów-politycznych, inna nacja. Zdarzały się na pewno pomyłki, ale nie interesowało to nikogo. Człowiek był tam nikim, chyba że otrzymał jakąś funkcję. Jeżeli posiadał jakiś talent-malował, grał na instrumencie, był jednym z pierwszych „numerów”, miał trochę większe szanse na przeżycie, ale też nie stuprocentową gwarancję. Ludzie, żeby przeżyć chcieli być jak najwyżej rangą.