solitaire Alice Oseman

Solitaire

Alice Oseman

Jaguar
2023

#YA

Gdzie kupię

Tori Spring jest uczennicą dwunastej klasy. Lubi spać i blogować. Nie ma zbyt wielu przyjaciół. Najbardziej ceni sobie swoje własne towarzystwo.

Nagle jednak w jej życiu pojawia się Michael Holden – tajemniczy chłopak, który powoduje, że w Tori budzą się uczucia, o które nigdy by siebie nie podejrzewała. Trudno to jednak nazwać prawdziwą przyjaźnią. Michael wydaje się tak wyjątkowy i nieprzystający do tego, co dzieje się wokół, że Tori zastanawia się nawet, czy… on istnieje naprawdę.

W tym samym czasie w szkole pewna grupa przejmuje władzę. Z pozoru niewinne żarty dotykające głównie nauczycieli okazują się jednak tragiczne w skutkach.

Tori stara się zapobiec katastrofie i próbuje dowiedzieć się, kto za tym wszystkim stoi. Niestety, dziewczyna nie ma pojęcia, jakie to będzie miało dla niej konsekwencje.

Życie nastolatki zmieni pod wpływem szkolnych wydarzeń i nieoczekiwanych powrotów do przeszłości. Czy na lepsze?

„Solitaire” Alice Oseman to opowieść o dojrzewaniu, trudnych relacjach z rówieśnikami, samotności i nieustającym poszukiwaniu siebie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

2.8 / 5
4 ocen
2 recenzji
5 0
4 0
3 3
2 1
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

natt_ksiazkocholiczka
28.03.2023
Tori Spring jest siostrą Charliego znanego z serii komiksów ,,Heartstoper" Dziewczyna wielkość czasu spedza na blogowaniu i spaniu. Tak naprawdę każde wydarzenie towarzyskie ją omija, a jej najlepsza przyjaciółka będąca w centrum uwagi nawet nie planuje jej wciągnąć do towarzystwa. Tori obraca się wśród ludzi, ale czuję się bardzo samotna, odnosimy wrażenie, że jest to stan, który najbardziej jej odpowiada ponieważ lubi być sama ze sobą. Poznaje ona Michaela Holdena, a ich relację można nazwać jako skomplikowaną przyjaźni, spędzają ze sobą sporo czasu, choć pogubiona bohaterka nie zdaję sobie sprawy jaki wpływ ma na nią chłopak. Pewna organizacja burzy spokój w szkole robiąc przykre żarty nauczycielą, które posuwają się za daleko. Jestem bardzo rozczarowana tą książką totalnie się nie wciągnęłam, a wręcz miałam wrażenie, że nic się nie dzieje. Faktycznie główna bohaterka jest bardzo zagubiona, a tak ważne tematy jak samobójstwo poruszone są jedynie po macoszemu i dla mnie nie miały żadnego ładunku emocjonalnego. Tytuł nawiązuję do wątku organizacji co było przeprowadzone zupełnie bez polotu, pomysłu i niewiele wniósł do fabuły. Po książkę sięgnęłam podczas miesiąca z @czytam_wszedzie . Nie jestem zakochana w Heartstoper, ale było o niebo lepsze. Z tego co wiem to debiut autorki być może dlatego książka czasami bylam niespojna.
OlciaCiepla
23.03.2023
Po przeczytaniu książki heartstopper postanowiłam poznać lepiej świat Nicka i Charliego. Niestety ta część zdecydowanie mniej przypadła mi do gustu przez ciągłe narzekanie Tori. Ogólnie jakoś mi się ciężko czytało i nie kleiło.