Świat Clarksona. Czy da się to przyspieszyć?

Jeremy Clarkson

Insignis Media
2021


Gdzie kupię

Z czym kojarzy się wam Jeremy Clarkson?
Z szybkimi samochodami i zwariowanymi pomysłami? A może z rolnictwem? Dziś pewnie wielu z was częściej postrzega go jako dżentelmena farmera, który zza kierownicy traktora dogląda swoich hektarów, ale Jeremy nie od razu stał się synem ziemi o czerstwej twarzy i dłoniach zrogowaciałych od pracy na roli…

Dawniej widziało się go właściwie tylko w rozpędzonym samochodzie spowitym dymem palonych opon i oparami benzyny. To szalone życie przemierzającego świat motoryzacyjnego guru zmuszało go do mierzenia się z nieludzką liczbą okoliczności, w których stawiał czoła głupocie, niedorzecznościom i nonsensom. I choć Jeremy nie należy do osób o anielskiej cierpliwości, zawsze podejmował wysiłek, by swoim ciętym komentarzem i dobrą radą postawić do pionu wciąż zaskakujący go absurdami świat. Tak jest i tym razem – przed wami ósmy już Świat według Clarksona!

Dowiecie się z niego między innymi:

czy istnieją słuchawki z redukcją hałasu zdolne wyciszyć Jamesa Maya
czym grozi kąpiel w wannie z ropą naftową
jaki typ obuwia jest odpowiednikiem SUV-a wśród butów
co najbardziej pomaga na kaca
gdzie można obejrzeć obraz Moneta, szorując nosem po płótnie
jaki gatunek zwierząt potrafi przesyłać zdjęcia z Instagrama
co oznacza skrót BYY.
Tak jak wcześniej, również i tym razem można liczyć na Jeremy’ego, który swoim wyjątkowym poczuciem humoru i niepodrabialnym podejściem do rzeczywistości próbuje naprawiać świat. I to na pełnych obrotach. Tylko nie oczekujcie, że wszystko pójdzie jak po maśle…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Partnerzy:

partner 1

Średnia ocen:

4.3 / 5
6 ocen
3 recenzji
5 2
4 4
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Magdalena
30.12.2021
Polecam bardzo! Przyjemna lektura, lekko napisana. Uwielbiam Clarksona po programach Top Gear i jego poczucie humoru. Ta książka tylko utwierdziła mnie w sympatii do niego.
Ksawery
21.12.2021
Śmieszne i… inspirujące!
Prezesowa
14.12.2021
Nie trzeba być fanem motoryzacji czy znawcą brytyjskiej polityki, by móc rozkoszować się felietonami znanego m.in. z "Top Gear" Jeremy'ego Clarksona. "Czy da się to przyspieszyć?" jest zbiorem różnorodnych tekstów, podejmujących tematykę społeczną i codzienną w lekki i sarkastyczny sposób. Osoby o poglądach lewicowych mogą poczuć się dotknięte wieloma fragmentami, jednak bez względu na dany światopogląd należy podkreślić, że Clarkson w swojej argumentacji posługuje się logiką i argumentami, nie jedynie przekonaniami. Polecam!