szlakiem tajemnic zbrodniarzy w polsce christopher macht

Szlakiem tajemnic zbrodniarzy w Polsce. Spowiedź Hitlera i nazistów

Christopher Macht

Bellona
2023


Gdzie kupię

Poznajcie nieznane historie, które działy się na oczach naszych przodków! Ślady tych tajemnic można odnaleźć do teraz!

Polska. Kraj, na terenach którego leży „Wilczy Szaniec”, tajna kwatera główna Führera. To właśnie w niej Adolf Hitler spędził osiemset dni, czyli łącznie ponad dwa lata. I to właśnie tutaj rozgrywały się jedne z najważniejszych wydarzeń drugiej wojny światowej. I choć od zakończenia drugiej wojny światowej minęło blisko osiemdziesiąt lat, to mimo to nadal na terenach Polski można znaleźć ślady po nazistach, a wiele z miejsc, które widujemy na co dzień, nosi piętno naznaczone przez Niemców. Jak wiele z tych punktów można umiejscowić na mapie Polski? Zdecydowanie więcej niż mogłoby się nam zdawać…

Sekretna willa kochanki Hitlera nad Bałtykiem, polska puszcza, w której polował sam Göring, tajna kwatera Ribbentropa, rezydencja Himmlera i polski hotel, w którym nocował Hitler. Do tego tajny plan hodowli prehistorycznych zwierząt i psy, które miały mówić ludzkim głosem. Można by tak wymieniać jeszcze długo. I pomyśleć, że wszystko to działo się na naszych ziemiach!

Czas wyruszyć w historyczną podróż po naszym kraju śladami niemieckich zbrodniarzy!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.5 / 5
4 ocen
3 recenzji
5 2
4 2
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Roksia
25.09.2023
„Szlakiem tajemnic zbrodniarzy w Polsce. Spowiedź Hitlera i nazistów” Christophera Machta to książka zaliczana do historycznych. Jednak ważne jest zaznaczyć, iż jest to książka zbeletryzowana. Mimo tego nie ujmuje niczego z przekazywanych informacji. Przeciwnie pozwala zapamiętać dużo ciekawostek. Dodatkowo zamieszczone zdjęcia urozmaicają opisywane wydarzenia, dzięki czemu jeszcze bardziej zapadają w pamięć. Książka została napisana językiem przyjemnym w odbiorze. Jest to, więc zbiór wielu ciekawych informacji. Przeczytałam ją jednym tchem i mogę śmiało polecić każdemu zainteresowanemu.
Ela
23.09.2023
„Szlakiem tajemnic zbrodniarzy w Polsce. Spowiedź Hitlera i nazistów” to podróż po Polsce śladem miejsc, związanych ze znanymi nazistami. Po tych miejscach „oprowadza” nas lub o nich opowiada szef niemieckiej propagandy Joseph Gebbels. Często pobyt w danym miejscu związany jest z przeprowadzaną rozmową z postacią z tamtego okresu, często Hitlerem, ale też Himmlerem, Gőringiem, Hansem Frankiem. Poznajemy miejsca i wydarzenia, które często nie są wymieniane w podręcznikach historii. Christopher Macht przedstawia czytelnikowi między innymi niemieckie plany związane z Puszczą Białowieską, oprowadza nas po Wilczym Szańcu i opisuje przebieg zamachu na Hitlera w tym miejscu. W książce znajdziemy mapy z położeniem miejscowości i zdjęcia z historycznych wydarzeń i spotkań. Znajdziemy tu dużo ciekawostek, które powodują, że wiedza historyczna staje się ciekawsza, a lektura książki nie jest nudna. Poznanie treści książki sprawiło, że w moich podróżach po Polsce na pewno zaplanuję zobaczenie na własne oczy przynajmniej kilku miejsc opisanych przez autora. Książka niewątpliwie poszerzyła moją wiedzę o II wojnie światowej. Polecam osobom, które lubią historię i jej poznawanie.
Ksawery
18.09.2023
Bardzo ciekawa pozycja. Warto zajrzeć.