tajemnice fleat house lucinda riley

Tajemnice Fleat House

Lucinda Riley

Albatros
2022


Gdzie kupię

Niepublikowana dotąd powieść Lucindy Riley.

To szczególna pozycja, którą autorka udowodniła, że potrafi wykraczać poza ramy powieści obyczajowej, i zrobiła to w doskonałym stylu.

„Tajemnice Fleat House” to powieść kryminalna i choć nasuwają się przy niej oczywiste skojarzenia z Agathą Christie, z resztą twórczości Lucindy Riley łączy ją sposób splatania aktualnych wydarzeń z przeszłością.

Prywatna szkoła z internatem na angielskiej prowincji.
Podejrzana śmierć jednego z uczniów.
Kolejny zgon osoby związanej ze szkołą, który nie może być przypadkowy.
Zniknięcie małego chłopca.
A wszystko to owiane całunem tajemnicy.

Kiedy w internacie Szkoły Świętego Szczepana umiera jeden ze starszych uczniów, wszystko wskazuje na to, że nie doszło do przestępstwa. Wpływowy ojciec chłopca domaga się jednak wszczęcia śledztwa.

Prowadzenie dochodzenia zostaje powierzone młodej błyskotliwej detektyw Jazz Hunter, która ma za sobą bardzo ciężki rok. Czeka ją trudne zadanie, choćby dlatego, że nie jest w stanie wykrzesać w sobie sympatii dla ofiary. Ale przede wszystkim dlatego, że osoby, z którymi rozmawia, wyraźnie coś przed nią ukrywają. I Jazz czuje, że nie chodzi im tylko o chronienie dobrego imienia szkoły.

Jazz, która musi walczyć z własnymi demonami, zaczyna zdawać sobie sprawę, że czeka ją najbardziej skomplikowane śledztwo w jej karierze. Bo Fleat House skrywa tajemnice tak mroczne, że być może sama nie chciałaby ich odkryć.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.6 / 5
10 ocen
7 recenzji
5 7
4 2
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

ZWYCIĘSKA RECENZJA CZYTELNIKA CZW

Roguery
04.07.2022
Zrób co musisz, a potem tylko czytaj. Ta powieść porwała mnie od pierwszej strony. Nie mogłam się oderwać. Wow. Klimat szkoły z internatem, tajemnica. Czego chcieć więcej. Ta książka jest zupełnie inna niż poprzednie tej autorki, co tylko wzmaga apetyt na nią. Idealny portret różnorodnych charakterów ludzkich. Polecam

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Portokolada
31.07.2022
Czym są TAJEMNICE FLEAT House, jest to pierwsza i ostatnia książka z serii kryminalnej napisana przez Lucinde. "Tajemnice…" kryją w sobie na prawdę wiele tajemnic. Aby rozwikłać zagadkę zabójstwa jednego z uczniów internatu, trzeba się cofnąć o wiele lat wstecz, gdyż tak na prawdę to, co się stało dawno temu, jest źródłem aktualne sytuacji. Książka napisana bardzo ciekawie i tajemniczo, czytam nawet sporo kryminałów i uwierzcie mi, nie odkryłam sama tajemnicy, kto zabił. Dopiero na ostatnich kartkach, gdzie w sumie wszystko zostało już powiedziane zostałam z niedowierzaniem, ale jak to?! Jest to książka, którą czyta się łatwo i przyjemnie, lekki styl, no i te zagadki, no prawie za każdym razem myślałam o to ten, hmmm nieeee to jednak ten, a jednak nieee, to może ten o tak do samego końca. Nie jest to mocny kryminał, krew się nie leje, szczątków się nie znajduje, ale na prawdę warto sięgnąć po tą książkę, więcej nie będzie 🙁 dlatego tym bardziej książka na pokład i oczy do roboty.
adzia
29.07.2022
bardzo fajna ksiazka👍👍👍
Hania Tkocz
22.07.2022
Kryminał w dobrym stylu! Pięknie splątane wątki teraźniejszości z przeszłością. Dochodzenie w sprawie podejrzanej śmierci młodego chłopaka w internecie. Kolejne śmierci powiązane ze szkołą oraz ucieczka jednego z uczniów… Wszystko rewelacyjnie opisane i powiązane, aby tworzyło spójną historię i doprowadziło czytelnika do rozwikłania tajemnicy Fleat House. Polecam!
  • 1
  • 2