ten drugi książę harry

Ten drugi

Książę Harry

Wydawnictwo Marginesy
2023


Gdzie kupię

Wyczekiwana autobiografia Harry’ego, księcia Sussex.

„Ten drugi” przenosi czytelników z powrotem do jednego z najbardziej przejmujących obrazów XX wieku: dwóch młodych chłopców, dwoje książąt idących za trumną matki. Świat patrzył w smutku – i przerażeniu. Kiedy Diana, księżna Walii, spoczęła w grobie, miliardy ludzi zastanawiały się, co książęta muszą myśleć i czuć – i jak potoczy się ich życie.

Teraz Harry w końcu opowiada swoją historię.

„Ten drugi”, książka pełna surowej, niezachwianej szczerości, jest na wielu poziomach przełomowa dzięki przenikliwości, serii olśnień, samoanalizie i ciężko wywalczonej mądrości na temat wiecznej mocy miłości, która triumfuje nad żalem.

Książę Harry pragnie wesprzeć brytyjskie organizacje charytatywne darowizną płynącą z dochodu z publikacji książki Ten drugi. Książę Sussex przekazał 1,5 miliona dolarów Sentebale, organizacji, którą założył wraz z księciem Seeiso jako hołd dla ich matek, która wspiera dzieci i młodzież w Lesotho i Botswanie zarażonych HIV/AIDS. Książę Harry przekaże również darowiznę na rzecz organizacji non-profit WellChild w wysokości 300 tysięcy funtów. WellChild, której od piętnastu lat udziela królewskiego patronatu, stara się, by dzieci i młodzież z chorobami przewlekłymi otrzymywały opiekę w domu zamiast w szpitalu.

Harry, książę Sussex, jest mężem, ojcem, działaczem humanitarnym i ekologicznym, weteranem wojennym i ambasadorem zdrowia psychicznego. Mieszka w Santa Barbara w Kalifornii z rodziną i trzema psami.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

3.9 / 5
10 ocen
6 recenzji
5 6
4 1
3 0
2 2
1 1

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Zielonymokiemagi
18.03.2023
Książkę kupiłam mężowi. Liczył, że będzie sporo informacji na temat służby wojskowej Harry'ego. Ale tak się złożyło,że to ja przeczytałam pierwsza. I akurat aspekt militarny zainteresował mnie najmniej.Natomiast psychologiczny-bardzo. Jest to bardzo smutna opowieść. Historia nieprzepracowanej traumy po śmierci matki. Życie w dysfunkcyjnej rodzinie. Próba odnalezienia własnej drogi, mimo przeszkód. A przy tym wszystkim napisana z dużą dozą poczucia humoru i dystansu do siebie.
Bell
17.03.2023
Pięknie wysnuta opowieść o dorastaniu bez matki. Samotna walka o dobry żony i dzieci. Walka z obłudą. Bolesna świadomość bycia "zapasowym". Syn w swej walce zupełnie podobny do matki "Królowej ludzkich serc". Czytałam z zapartym tchem.
angelino95
07.03.2023
Mimo tego, że ciągle słyszy się o życiu takich osobistości, człowiek nie zdaje sobie sprawy, jakie to trudne zadanie być znanym przez cały świat. Książka ta ukazuje prawdziwe spojrzenie na osobę Księcia Harrego, że on także zmagał się ze stratą bliskiej mu osoby, z utratą zdrowia psychicznego, z wycofaniem się z obowiązków królewskich. Książka bardzo fajna, bardzo obszerna, jednak informacje w niej zawarte są na tyle ciekawe, że czyta się ją z przyjemnością.
  • 1
  • 2