toksyczne relacje

Toksyczne relacje

Bernardo Stamateas

Bellona
2023


Gdzie kupię

Przemoc emocjonalna i słowna, agresja, tortury psychiczne, manipulacja emocjonalna… Nadużycia występują we wszystkich obszarach naszego życia, a ich skala narasta, co sprawia, że coraz bardziej agresywnie i impulsywnie traktujemy siebie i innych. W związku z tym ważne jest, abyśmy wszyscy nauczyli się inaczej wyrażać swoje frustracje, gniew i impulsywność, które mogą wynikać z nierozwiązanych problemów emocjonalnych, by nie ranić innych.
Choć samo czytanie książek nie rozwiązuje problemów związanych ze złym traktowaniem, warto w fachowej literaturze poszukać profesjonalnej pomocy. Istnieją bowiem narzędzia, które mogą nam pomóc w rozwiązaniu tego problemu, takie jak opisywane w niniejszej publikacji treningi asertywności, które są z powodzeniem stosowane na całym świecie.
Przez rozmowę i wyrażanie empatii jesteśmy w stanie uzdrowić nasze relacje z innymi z samym sobą. Ludzie, którzy potrafią okazać empatię i odpowiednio odnosić się do świata, są bliżej realizacji swoich marzeń. Zostań jednym z nich.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.3 / 5
3 ocen
1 recenzji
5 1
4 2
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

zmowaksiazkowa
09.01.2024
Każdy z nas spotka na swojej drodze osobę z toksycznymi zachowaniami. Może to być mama, tata, siostra, brat, partner, szef w pracy.🧔‍♀️👳‍♀️🧕 Często są to sytuacje trudne, niewygodne, czasami ciężkie do zmiany. Autor książki zachęca nas do wzięcia życia w swoje ręce. Zaakceptowania sytuacji pomimo, że nie chcieliśmy być w toksycznej relacji i szukania rozwiązań. Pokazuje i wyjaśnia rodzaje manipulacji jakie mogą być wobec nas stosowane i jak dobrze sobie z nimi radzić. Podaje konkretne sytuacje i konkretne odpowiedzi: tak, aby nie dać się sprowokować.💪💪 Zaleca także uważność na zachowania pasywno-agresywne. Kiedy wszystko z pozoru wydaje się być ok, a słowa nie mają pokrycia w czynach. Pomimo pozornej łagodności i spokojnego zachowania możemy doświadczać przemocy. Osoba toksyczna chce nas umniejszyć, sprawić ból, sprowokować, ośmieszyć, krytykować, a my w naszej obronie powinniśmy jasno i stanowczo wyznaczać granice. Warto zaznaczyć, że agresja słowna wyprzedza agresję fizyczną.👎👎👎 Książka tylko dotyka bardzo obszernego tematu. Jest to mini poradnik. Jednakże na taką krótką formę znajduje się w niej sporo informacji. Czyta się ją szybko, nie ma zbędnego lania wody, ale znajdziemy trochę coachingu i zdania w stylu: Nie warto porównywać się z innymi, bo to umniejsza naszą wartość. Nasza komunikacja powinna być serdeczna i klarowna. Nikt się nie domyśli o co ta naprawdę nam chodzi. Powinniśmy prosić zamiast żądać. Zostawiam Was z cytatem z książki: "Nie po­zwól sobie na mani­pu­la­cję, na to, by pod­wa­żano twoją war­tość. Nie prze­sta­waj błysz­czeć!". 👑 Tego Wam wszystkim i sobie życzę.🥰