eva minge ubierałam arabskie księżniczki

Ubierałam arabskie księżniczki

Eva Minge

Prószyński Media
2023


Gdzie kupię

Modowe kulisy świata arabskiego.

Po sukcesach modowych w Mediolanie, Rzymie i Paryżu Eva Minge dostaje propozycję zorganizowania prywatnego pokazu dla księcia Zahira w Emiratach Arabskich. To oznacza zaproszenie do życia najbogatszych ludzi świata arabskiego i początek jednej z największych przygód w życiu projektantki.

„Ubierałam arabskie księżniczki” to kolejna opowieść – po „Grze w ludzi” i „Furtce do piekła” – ukazująca niewygodną prawdę o świecie haute couture, w którym prawdziwa sztuka miesza się z najpodlejszymi instynktami ludzkimi.

Jak wygląda świat mody w krajach arabskich? Czy istnieje granica luksusu? Dlaczego szejkowie interesują się pokazami mody? Dlaczego niektóre modelki tak szybko znikają z wybiegów?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4 / 5
6 ocen
5 recenzji
5 3
4 1
3 1
2 1
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Aleksandra
22.09.2023
"Ubierałam arabskie księżniczki" to fascynująca opowieść autorstwa Ewy Minge, która przenosi czytelnika w piękny i tajemniczy świat Orientu. Książka ta jest nie tylko zbiorem opisów związanych z arabską modą, ale także bogatą dawką historii, kultury i tradycji Arabii. Język użyty przez autorkę jest płynny, a jego prostota sprawia, że czytanie jest przyjemnym i łatwym doświadczeniem. Minge opisuje swoje podróże po Bliskim Wschodzie, dzieląc się zarówno swoimi osobistymi refleksjami, jak i ciekawostkami na temat mody arabskiej. Zachwycające opisy strojów, biżuterii i ozdób przyciągają wzrok i pobudzają wyobraźnię czytelników. Co więcej, autorka doskonale integruje swoje osobiste doświadczenia z faktycznymi informacjami związanymi z historią i kulturą Arabii. Przystępne opisy o tradycji kobiecego stroju, modzie w haremach czy ceremoniach i obchodach ślubnych sprawiają, że czytelnik zyskuje głębsze zrozumienie i wiedzę na temat byłych i obecnych trendów mody w arabskim świecie. Jednym z największych atutów książki jest również jej struktura. Ewa Minge podzieliła ją na kilka rozdziałów, każdy dotyczący innego aspektu mody arabskiej. Dzięki temu czytelnik może łatwo wybrać, o czym chce poczytać i na jaką część orientalnej kultury skoncentrować swoje zainteresowanie. Jedynym minusem tej książki może być fakt, że niektóre fragmenty mogą być zbyt szczegółowe dla niektórych czytelników. Jednak dla osób zainteresowanych modą lub kulturą Bliskiego Wschodu, "Ubierałam arabskie księżniczki" jest źródłem wiedzy i inspiracji. Podsumowując, recenzowana książka Ewy Minge jest wyjątkowym i inspirującym przewodnikiem po arabskim świecie mody. Jej bogate opisy, ciekawe anegdoty i wciągający styl pisania sprawiają, że czytanie tego dzieła jest prawdziwą przyjemnością. Dla osób zafascynowanych kulturą Bliskiego Wschodu, ta pozycja na pewno będzie niezwykle interesująca i wartościowa.
paulaczyta
22.09.2023
Modowe kulisy świata arabskiego Jesteście fanami mody? Fanami kultury arabskiej? Ciekawi was jak wygląda świat mody w krajach arabskich? Chcecie dowiedzieć się, czemu szejkowie interesują się pokazami mody, oraz czemu niektóre modelki szybko znikają z wybiegów? Jeśli wasza odpowiedź na któreś z tych pytań brzmi tak, to książka dla was. Autorka odnosiła sukcesy modowe w Mediolanie, Rzymie i Paryżu, aż dostała propozycję na prywatny pokaż w Emiratach Arabskich. To wejściówka do świata najbogatszych ludzi świata arabskiego i wielka przygoda dla projektantki. Autorka dzieli się z nami swoimi przeżyciami i doświadczeniami, niekoniecznie pięknymi. To historia która powoduje jak piękna sztuka mieszka z najokropniejszych ludzkimi instynktami. Jesteście gotowi poznać tą niewygodną prawdę? To bardzo ciekawa, zaskakująca i zastanawiająca historia. Pozwala poznać nam świat arabskiej mody od wewnątrz i przekonać się jak to wszystko wygląda – a potrafi być naprawdę szokujące.
Julka
21.09.2023
Takiej książki w wykonaniu Evy Minge się nie spodziewałam. Trafiła w mój gust idealnie… Przeczytałam dużo książek o tematyce arabskiej i myślałam że już mnie nic nie zdziwi… Twierdziłam że to będzie nudna książka … Po pewnym czasie poatrzyłam na recenzje i myślę sobie że kupię i przeczytam. Nie żałuję ani jednego wydanego grosza… Pani Ewa przeniosła mnie w inny świat, pełen do pozazdroszczenia przepychu, zazdrości że takie księżniczki mają fajnie, że mają wszystko. Owszem mają wszystko,ale nie tak kolorowo jak sobie wyobraxwlam
  • 1
  • 2