urodzony morderca katarzyna bonda

Urodzony morderca. Hubert Meyer psycholog śledczy

Katarzyna Bonda

Muza
2023


Gdzie kupię

Co sprawiło, że w chorym umyśle zrodził się plan zemsty? Dlaczego znany biznesmen musiał zginąć?

Katarzyna Bonda wciąga czytelnika w wyrafinowaną grę, w której znajdziemy wszystko to, co powinien mieć idealny kryminał: krew, szaleństwo i skrzętnie skrywane tajemnice!

W nadrzecznych chaszczach spłonął luksusowy samochód. W jego wraku policja znajduje częściowo zwęglone zwłoki mężczyzny. Ofiara ma rany postrzałowe brzucha i głowę owiniętą płaszczem. Choć na wyniki badań DNA trzeba zaczekać, wszystko wskazuje na to, że z życiem pożegnał się Rui Coelho Tavares de Souza – prężnie działający portugalski biznesmen.

Pierwsze tropy prowadzą do współpracowników de Souzy. Ale krąg podejrzanych znacznie się poszerza, gdy w ręce policji trafia „spis cudzołożnic”, czyli lista kilkudziesięciu kobiet, które były uwikłane w bliskie relacje z biznesmenem.

Policja prosi o wsparcie Huberta Meyera. Profiler nie ma wątpliwości, że zbrodnia wydarzyła się pod wpływem silnych emocji. Była osobistą vendettą. Czy mąż jednej z kochanek wymierzył sprawiedliwość na własną rękę? Jakie jeszcze tajemnice skrywa rodzina de Souzów?

Wkrótce ogień trawi kolejne ciało. Profiler jest pewny, że na jego oczach narodził się bezwzględny morderca, który nie poprzestanie, dopóki nie zwieńczy swego dzieła…

Katarzyna Bonda wspina się na wyżyny! Doskonale wie, jak stopniować napięcie, by wstrząsnąć czytelnikiem.

„Urodzony morderca” to historia o zdradzie, zemście i manipulacji, które w zbyt dużej dawce okazały się zabójcze!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.3 / 5
8 ocen
2 recenzji
5 4
4 2
3 2
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Magdalena
30.05.2023
Ja czytelnik lubiący kryminały, po przeczytaniu kilka pozycji tej autorki stwierdzam że "Urodzony morderca" się nie udał. Zbyt przekombinowany.
Roksia
21.05.2023
"Urodzony morderca" Katarzyny Bondy to dziewiąty tom serii o psychologu śledczym Hubercie Meyerze. Muszę przyznać, iż mam problem z oceną tych powieści tak od 4 tomu. Prawdopodobnie wynika to z dużej rozbieżności lat, kiedy czytałam określone tomy. W każdym razie z poprzednimi częściami miałam problem. W przypadku "Urodzonego mordercy" sprawa wydaje mi się klarowniejsza. Zdecydowanie bardziej podobał mi się niż poprzednie części. Jednak dalej trudno mi stwierdzić od czego to jest zależne. Mimo wszystko to naprawdę dobra książka dla zabicia czasu, na jeden wieczór. Mimo tego, iż fabuła była przewidywalna to był to przyjemnie spędzony czas. Mimo wszystkich tych niedogodności uważam, że warto zapoznać się z tą serią. Polecam.