Kate Hewitt w godzinie próby

W godzinie próby

Kate Hewitt

Filia
2023


Gdzie kupię

LONDYN, 1944: Gdy Lily poznaje żołnierza armii amerykańskiej, Matthew, jest nim urzeczona. Wie, że jego misja zaprowadzi go na pole walki i że ich miłość praktycznie nie ma szans. Ale chce słuchać swojego serca. Jednak jak może to zrobić, skoro dowiaduje się, że Matthew nie jest tym, za kogo się podaje? Że skrywa sekret, który może zmienić nie tylko jej życie, ale życie wielu innych… Poruszająca, wspaniała powieść o odwadze, prawdziwej miłości i zawiedzionym zaufaniu.

Nowa powieść Kate Hewitt to historia, o której nie da się zapomnieć.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.3 / 5
4 ocen
2 recenzji
5 2
4 1
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Anet
25.04.2023
Jak trudne potrafią być relacje między najbliższymi, kochającymi się ludźmi? W swojej książce Kate Hewitt przeplata historie przyjaźni i miłości z czasów II wojny światowej z tą aktualną, dzisiejszą. Abby i Simon – dwójka młodych ludzi próbuje dowiedzieć się co łączy ich przodków. Znajdując pamiątki po swoich dziadkach i docierając do coraz to nowszych informacji, odkrywają tajemnice, którymi nie łatwo się dzielić. Czy poza rozwikłaniem sekretu, skrywanego przez lata odnajdą coś więcej? Jak pisze sama autorka "…bez względu na okoliczności zawsze można odnaleźć przebaczenie i sposób na zagojenie ran?". Mocno w to wierzę, a ta książka jeszcze bardziej mnie w tym umacnia.
Ela
21.04.2023
Kiedy zaczęłam czytać „W godzinie próby” pomyślałam „następna książka, w której czasy współczesne przeplatają się z wojenną przeszłością”. Ale stopniowo z czytając o losach sióstr Mather, Toma Reese, Matthew Lawsona oraz Abby Reese i Simona Elliota zatracałam się w ich światach. Autorka pokazała poprzez przeżycia swoich bohaterów dwa światy – lata 1944-1945 w Londynie a potem w wyzwalanej przez Amerykanów Europie oraz czasy współczesne w USA w Wisconsin. Simon Elliot dostał od babci Sophie Mather odznaczenie z czasów II wojny światowej – Purpurowe Serce, które należało do Toma Reese. Po jej śmierci wyrusza do rodziny Toma, aby dowiedzieć się, co wydarzyło się podczas wojny i dlaczego jego babcia nie wyszła za mąż za Toma. W USA poznaje syna Toma – Dawida i jego wnuczkę Abby. Relacja ojca i córki jest skompilowana przez tragiczne wydarzenia sprzed 15 lat. Odkrywanie historii rodzinnej doprowadza do przemiany Abby i Simona. Jednocześnie poznajemy życie w Londynie podczas nalotów w 1944 i potem w trakcie działań wojennych wojsk amerykańskich i brytyjskich w Europie. Mimo, że trwa wojna młodzi ludzie nawiązują znajomości, prowadzą życie towarzyskie, zakochują się. Czy „wojenne miłości” przetrwają próby na jakie wystawia ją życie? Jakie ślady w psychice Toma i Matthew pozostawi to co przeżyli i zobaczyli w trakcie walk i na wyzwalanych terenach? Lektura zmusza do refleksji i pokazuje, że podejmowane pod wpływem chwili decyzje mogą wywołać dalekosiężne i nieodwracalne skutki i wpłynąć na całe życie. Dużo emocji w trakcie czytania i wielowymiarowe postacie sprawiają, że trudno się oderwać od lektury, a po przeczytaniu pozostaje w pamięci.