Oceń w Polcecacie-Pomagacie wampir wojciech chmielarz

Wampir

Wojciech Chmielarz

Marginesy
2024


Gdzie kupię

Prywatny detektyw Dawid Wolski ma odkryć tajemnicę kryjącą się za samobójstwem dwudziestoletniego Mateusza. W samobójstwo nie wierzy matka chłopaka. Jej zdaniem syn nie miał powodu tego robić. Studiował socjologię, ale zamierzał przenieść się na informatykę. Chciał podróżować, zwiedzić świat. Pewnej majowej nocy wszedł na dach wieżowca i skoczył. Nie zostawił listu. Nikt niczego nie widział.
Sprawa pozornie prosta, tyle że Wolski co krok natyka się na kłopoty. Część problemów sam tworzy – nigdy nie należał do osób cierpliwych, a kręgosłup moralny pozostawia wiele do życzenia. Ale zlecenie jest zleceniem, mimo że bywa niebezpiecznie. Musi też wejść w świat nastolatków – zaskakująco bezwzględny. Sprawa komplikuje się coraz bardziej, kiedy tajemnice gliwickich zaułków zaczynają splatać się z wirtualną rzeczywistością. Co łączyło Mateusza z Alicją, zaginioną dziewczyną, której szuka całe miasto? Czy Mateusz miał jakiś związek z siecią nastoletnich prostytutek? Dlaczego niektórzy członkowie jego rodziny najwyraźniej woleliby ukręcić łeb śledztwu?
Ta wciągająca i pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść otwiera gliwicki cykl kryminałów Chmielarza.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4 / 5
2 ocen
1 recenzji
5 1
4 0
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Zuzanna
12.04.2024
Czytałam kilka książek pana Wojciecha Chmielarza i spodziewałam się czegoś lepszego. Główny bohater jest bardzo irytujący, jego moralność zarówno jako detektywa jak i człowieka pozostawia wiele do życzenia. Myślałam, że nie skończę jej czytać, ale ostatecznie sama sprawa samobójstwa i odkrywane po drodze tajemnice okazały się na tyle wciągające, że doczytałam do końca. Czy polecam 'Wampira'? Nie wiem. Według mnie nie jest to najlepszy kryminał pana Chmielarza, ale nie jest też najgorszy. Raczej nie sięgnę po kolejne części z detektywem Wolskim