węzły mentalne

Węzły mentalne

Bernardo Stamateas

Bellona
2023


Gdzie kupię

Nasz umysł pracuje 24 godziny na dobę, nieustannie myślimy. Jakość myśli decyduje o jakości naszego życia. Nie możemy wyjść poza myśli, które mamy. Wiele z nich to ślepe uliczki, idee, przekonania, które przynoszą ból, cierpienie, ograniczenia. Dręczą nas i nie pozwalają nam ruszyć naprzód.
Przykłady? Czuję w sobie gniew. Nie mam pasji. Czuję się nieszczęśliwy. Żyję w poczuciu winy. Jestem impulsywny. Nie umiem dogadywać się z innymi.
„W tej książce, drogi przyjacielu, przeanalizuję trzydzieści najczęstszych węzłów, które wszyscy mieliśmy, mamy lub będziemy mieć w pewnym momencie naszego życia. Postaram się pokazać, jak myśleć w inny sposób, jak spojrzeć na problem z innej strony – może się okaże, że przestał być problemem. Mam nadzieję, że ta książka pomoże ci zyskać trochę spokoju ducha”.
Bernardo Stamateas
Granica tego, co możliwe, jest w twojej głowie. Mogą cię zatrzymać tylko te ściany, które stawiasz sam.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

5 / 5
3 ocen
2 recenzji
5 3
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

zmowaksiazkowa
29.02.2024
"Nasz umysł działa przez 24 godziny na dobę, cały czas myślimy. Jakość myśli określa jakość naszego życia" tymi słowami Bernardo Stamateas rozpoczyna książkę "Węzły mentalne". 🔗🔗🔗 Wiele z naszych myśli i przekonań to węzły mentalne. Często sprawiają nam ból i cierpienie, a jednocześnie nas ograniczają. Większość węzłów jesteśmy w stanie rozwiązać sami, ale niektóre sprawiają , że nasza jakość życia się pogarsza. Autor pokazuje jak można myśleć inaczej i zmienić punkt widzenia co pozwoli na rozwikłanie węzła. W książce przestawionych jest 30 węzłów ( m.in. Lęki, Przejmuję się tym co ludzie mówią o mnie, Żyję znudzony, Utrata ukochanej osoby: żałoba, Nie jestem szczęśliwy, Jestem chory, Przeżywam kryzys itd.). Poruszanych jest wiele tematów od perfekcjonizmu i problemów z opanowaniem gniewu, po ustalenie priorytetów, radzenie sobie z kryzysem i obsesyjnymi myślami. Książka jest przejrzysta. W każdym rozdziale poruszany jest jeden temat. Znajdziemy objaśnienie danego zagadnienia, czasem jakąś historię lub anegdotę z tym związaną, która skłania nas do zatrzymania się i przemyślenia danej kwestii. Po owym wstępie, następuje kilka pytań odnośnie omawianego tematu. Na pytania udzielone są krótkie i zwięzłe odpowiedzi. Wszystko jasno, prosto, bez zbędnego przedłużania. Autor daje doskonałe przykłady i także pokazuje jak za pomocą pewnych narzędzi możemy ułatwić sobie życie. Zmiana perspektywy i patrzenia na pewne sytuacje może zmienić wszystko. Jak na poradnik książka jest naprawdę godna uwagi. Każdy rozdział można czytać oddzielnie, bo dotyczy zupełnie innych zagadnień. Nie trzeba mieć szerokiej wiedzy psychologicznej, żeby zrozumieć o czym jest mowa. Czasami pojawią się typowe hasła coachingowe, jednak one nas nie przytłaczają. To było moje drugie spotkanie z autorem. Oba uważam, za całkiem udane.💕💕💕💕
Paulina
10.02.2024
Książka może dla każdego kto poszukuje w życiu, dla tego kto zadaje sobie pytanie "Co jest ze mną nie tak?" dać pola do rozwagi. Pomaga otworzyć się na opisane problemy, przemyśleć je i dodać odwagi do zmiany swojego życia. Tematyka jest dobrana tak, że właściwie każdy znajdzie w niej coś dla siebie, odnajdzie swój problem i propozycję jego rozwiązania. Przejrzysty układ książki, szczegółowe rozbicie i przeanalizowanie omawianego "węzła", prosty poradnikowy (ale nie pozbawiony paranaukowych odpowiedzi i wyjaśnień) język oraz pytania umieszczone na końcu każdego rozdziału powodują, że treść jest czytelna, można także przemyśleć temat a odpowiednie zmiany wprowadzić w życie.