wichry camino john grisham

Wichry Camino

John Grisham

Wydawnictwo Albatros
2021


Gdzie kupię

Mistrz thrillera prawniczego w nowym, tym razem nieco lżejszym, wakacyjnym wydaniu… Witajcie na wyspie Camino, gdzie wszystko może się zdarzyć ‒ nawet morderstwo w oku cyklonu, które być może okaże się zbrodnią doskonałą…

W noc huraganu szalejącego na wyspie Camino ginie Nelson Kerr, autor thrillerów. Nieradzący sobie z nawałem pracy policjanci przyjmują najprostszą wersję wydarzeń: ofiara została uderzona konarem drzewa. Nie budzi ich wątpliwości fakt, że uderzeń było kilka, ani pytanie, co Kerr robił poza domem podczas nawałnicy – wiadomo, pisarze są dziwakami.

Bruce Cable, właściciel miejscowej księgarni, któremu zdarzało się, mówiąc delikatnie, omijać prawo, postanawia wziąć śledztwo w swoje ręce. Do pomocy ma pisarza, który może się pochwalić więzienną przeszłością, i studenta – fana kryminałów.

Średnia ocen:

4 / 5
2 ocen
2 recenzji
5 1
4 0
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

k.tomzynska
06.09.2021
Zbrodnia doskonała w samym środku oka cyklonu? W najnowszej książce Johna Grisham’a „Wichry Camino” jak najbardziej jest to możliwe. Książki z cyklu „Wyspa Camino” odbiegają od stylu autorka, który przyzwyczaił nas do niezwykle wciągających i rzeczowych thrillerów prawniczych. Powiedziałabym, że tutaj mamy taką wersję DEMO tego co potrafi wyczarować autor. Sama fabuła książki jest dość ciekawa i wciągająca. Jednak według mojej oceny akcja mogłaby początkowo troszeczkę bardziej przyspieszyć, ponieważ jej bieg może tylko niepotrzebnie zniechęcić czytelnika. Tak naprawdę zaczyna się coś dziać dopiero w momencie odkrycia zwłok autora thrillerów, a także przyjaciela naszego głównego bohatera – Nelsona Kerr’a. Wtedy tak naprawdę zaczyna się przygoda i nie sposób odłożyć książkę na bok. Kto zabił Nelsona? Policaj zajmuje się sprawami związanymi z klęską jaką przyniósł ze sobą ogromny żywioł dlatego to Bruce bierze sprawy we własne ręce. Wraz z nim storna za stroną poznajemy coraz to bardziej szokujące i niebezpieczne zwroty akcji. Czuć ekscytację, napięcie, leciutki dreszczyk, czyli wszystko to czego oczekuje się od kryminałów. Jeżeli chodzi o bohaterów to zostali oni bardzo dobrze wykreowani. Spotykamy także osoby, które mieliśmy okazję poznać w pierwszej części, a ich wątki są dalej ciągnięte. Dlatego pomimo, że książkę można nazwać odrębną historią to jednak polecam rozpocząć lekturę od pierwszej części. W zależności od tego kto czego szuka książka znajdzie zapewne swoich zwolenników, jak i przeciwników. Fani starej klasyki Grisham’a mogą poczuć lekki niedosyt. Jednak osobiście polecam całą serię do przeczytania jako coś lżejszego, jednak z elementami dreszczyku.
ewagrandmother
20.08.2021
Bardzo fajna książka! Wciąga od pierwszych stron, mimo że zaczyna się zupełnie nie jak thriller.