wowa krystyna kurczab redlich

Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina

Krystyna Kurczab-Redlich

Wydawnictwo W.A.B.
2022


Gdzie kupię

Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał.

Znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w Czeczenii i na Ukrainie, jakie ma związki z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim, jak wiele osób wysłał na cmentarz, jakim był mężem, jakim jest ojcem i czy czuje się samotny?

Autorka przypomina także fakty, o których informowały media, ale ukazuje je od podszewki, sięgając do kwestii dotychczas pomijanych. Opisuje splot wydarzeń, które doprowadziły do objęcia i utrzymania władzy przez Putina, oraz sytuację poprzedzającą głośne ataki terrorystyczne. Kreśli przy tym wnikliwy portret psychologiczny rosyjskiego przywódcy. Dynamiczna narracja, bogate źródła oraz liczne zdjęcia rzucają nowe światło na Władimira Putina.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

5 / 5
1 ocen
1 recenzji
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Misio
11.12.2022
Rzetelna biografia Władimira Putina. W książce bardzo dobrze pokazany jest kontekst historyczny, potrzebny do zrozumienia drogi Władimira Putina do władzy. Począwszy od lat 50 XX wędrujemy z "Wową" przez czas poststalinizmuw w ZSSR, poprzez lata 80 i pieriestrojkę Gorbaczowa aż to lat 90 i czasów demokracji w Rosji Jelcyna. Książka pozwala zrozumieć rosyjską mentalność, rozumienie rzeczywistości przeciętnego Rosjanina oraz resentymenty, które doprowadziły do tego, że Putin stał się popieranym przez rzesze Prezydentem Federacji Rosyjskiej. Autorka nie pominęła w książce także kwestii ekonomicznych, które miały wpływ na polityczne sukcesy Putina.