współczesna wojna justyna kopińska

Współczesna wojna

Justyna Kopińska

Świat Książki
2022


Gdzie kupię

Książka jednej z najczęściej nagradzanych polskich dziennikarek

„Współczesną wojnę” rozpoczyna reportaż o najważniejszym konflikcie 2022 roku. To wynik trzech podróży dokumentacyjnych autorki w kluczowych etapach wojny w Ukrainie oraz wszechstronnego doświadczenia dziennikarskiego w tematach kryminalnych i społecznych.

Reportaż przestawia wojnę obrazami. Kopińska rozmawiała z czołowymi ukraińskimi politykami, ludźmi, którzy w wojnie stracili bliskich, dowódcami oraz żołnierzami.

Autorka dotarła do stolicy Ukrainy, gdy wojska rosyjskie znajdowały się w obwodzie kijowskim. Rozmawiała z mieszkańcami obwodu w pierwszym dniu wolności po okupacji.

We Lwowie w dniu ataku rakietowego na miasto. A także w Donbasie, Charkowie, Buczy, Borodziance…

Kolejne teksty i felietony to historie najważniejszych konfliktów i niepokojów ostatnich lat – COVID-19, decyzja Trybunału Konstytucyjnego o zmianie prawa aborcyjnego, przestępstwa Kościoła, upadek autorytetów, manipulowanie opinią publiczną.

Po publikacji reportaży Justyny Kopińskiej przestępcy trafiali do więzień, a w prawie wprowadzono zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych. Z dużą wiedzą o traumie i procesach społecznych autorka przybliża nam współczesny świat. Każdy rozdział to rada, pokazująca w jak wielkim stopniu Twój głos ma znaczenie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.5 / 5
2 ocen
1 recenzji
5 1
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

ZWYCIĘSKA RECENZJA CZYTELNIKA CZW

Diana
08.01.2023
Sama przez ostatnie lata pracowałam jako dziennikarka. I wiem, że współcześnie ten fach już rzadko wygląda to tak, jak jeszcze przed laty, gdzie warsztat, sztuka i rzetelność dziennikarska miały dla tego zawodu ogromne znaczenie. W dzisiejszych czasach, gdzie liczy się klikalność, niewielu jest reporterów, którzy poświęcają lata swojej pracy nawet jednemu tematowi, aby poznać wszystkie jego wątki. Na szczęście, w Polsce, mamy Justynę Kopińską. Podejmuje trudne tematy, często zamiatane pod dywan. Nie boi się dotykać trudnych, czy pobieżnie traktowanych przez innych problemów. "Polska odwraca oczy" oraz "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadecie?" wgniatały w fotel. Najnowsza książka "Współczesna wojna" nie jest inna. Pokazuje prawdziwe oblicze konfliktu w Ukrainie rozmawiając z mieszkańcami. Ujawnia kolejne niewygodne, zamiatane pod dywan przestępstwa popełniane w kościelnych kręgach. Otwiera nam oczy na manipulacje ze strony opinii publicznej. Każda kartka to nie tylko historia ludzi, ale też ogrom emocji. Wywołuje złość, smutek, bezsilność, a także łzy. "Współczesna wojna" to pozycja obowiązkowa dla każdego Polaka.

DODAJ RECENZJĘ