małgorzata garkowska wybór matki

Wybór matki

Małgorzata Garkowska

Wydawnictwo Flow
2022


Gdzie kupię

Płock, 1946 rok. Michalina powraca do rodzinnego miasta z bagażem konspiracyjnej działalności, małą córeczką i nadzieją, że po wojennej zawierusze zdoła odnaleźć upragniony spokój. Szybko jednak się okazuje, że walka jeszcze nie dobiegła końca, a niebezpieczeństwo czyha również i tutaj. Misternie budowane na nowo szczęście w jednej chwili może przysłonić cień demonów z przeszłości, a także tych nowych, rodzących się na podatnym gruncie Polski Ludowej. Czy młodemu i przystojnemu lekarzowi uda się uleczyć serce Miśki? Czy ona zdoła ocalić człowieka, dzięki któremu zyskała sens życia? Ile będą musieli poświęcić, żeby osiągnąć coś pozornie tak prozaicznego jak namiastka szczęścia?

„Wybór matki” to opowieść z historią w tle, o tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla miłości, oraz o trudnych wyborach i ich konsekwencjach, na które nie zawsze jesteśmy gotowi. Los jednak nigdy nie czeka na sprzyjający moment…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4 / 5
4 ocen
1 recenzji
5 1
4 2
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Dagny
18.09.2022
Byłoby pięć gwiazdek. Niewiele brakło. Gdyby nie zupełnie niepotrzebne sceny erotyczne… Powieść jest całkiem przyzwoita. Może nie do końca podoba mi się styl pisania autorki, ale sam pomysł na książkę, dotykających trudnych losów ludności powojennej Polski, jest całkiem interesująco opisany. Losy głównej bohaterki były typowe dla losów wielu Polek. Problemy w odnalezieniu się w życiu po wojnie, poszukiwanie bliskich, lęk przed SB… Z całą pewnością nie jest to książka do której wrócę, ale też nie mogę napisać, że czas przy niej był czasem straconym.