tes gerritsen wybrzeże szpiegów

Wybrzeże szpiegów. Seria Klub Martini. Tom 1

Tess Gerritsen

Albatros
2024


Gdzie kupię

ŚWIEŻA I EKSCYTUJĄCA POWIEŚĆ SZPIEGOWSKA.
MISTRZYNI THRILLERÓW MEDYCZNYCH W ZUPEŁNIE NOWEJ ODSŁONIE!

AUTORKA, KTÓRA POWOŁAŁA DO ŻYCIA SŁYNNY DUET JANE RIZZOLI–MAURA ISLES, ROZPOCZYNA NOWĄ SERIĘ Z MAGGIE BIRD, BYŁĄ AGENTKĄ CIA, W ROLI GŁÓWNEJ!

CZY KOBIETA, KTÓRA KIEDYŚ BYŁA SZPIEGIEM, ZDOŁA UCIEC DUCHOM SWOJEJ PRZESZŁOŚCI?

Po odejściu z CIA Maggie Bird zamieszkała w położonym nad oceanem miasteczku Purity w stanie Maine i próbowała wymazać wspomnienie nieudanej misji, która zakończyła się tragedią. Teraz żyje spokojnie na własnej farmie, mając nadzieję, że groza wydarzeń, które zmusiły ją do zrezygnowania z pracy w Agencji, już nie powróci.

Kiedy jednak na jej podjeździe pojawia się ciało, Maggie wie, że to wiadomość od dawnych wrogów, którzy o niej nie zapomnieli. Zwraca się więc do grupy starych przyjaciół z prośbą o pomoc w odkryciu, kto i dlaczego ją nęka. Dawni agenci CIA, którzy stworzyli Klub Martini, może i najlepsze lata mają za sobą, ale nadal nie brakuje im kilku przydatnych umiejętności. I chętnie skorzystają z nich ponownie, by choć trochę urozmaicić nudnawą emeryturę.

Plany komplikuje im Jo Thibodeau, szefowa policji w Purity. Przywykła raczej do problemów z hałaśliwymi turystami niż zabójstw, jest zdziwiona niechęcią Maggie do dzielenia się informacjami oraz osobliwym kręgiem jej znajomych, którzy wydają się wyprzedzać policję na każdym kroku.

Duchy przeszłości powróciły, ale przy wsparciu przyjaciół – i zaintrygowanej Thibodeau – Maggie spróbuje ocalić swoje spokojne życie, które starannie zbudowała.

Dwie rzeczy są pewne: nie chcielibyście spotkać członków Klubu Martini na swojej drodze – a po przeczytaniu finałowej sceny nie będziecie mogli doczekać się następnej części!

Idealna dla fanów „Kulawych koni” Micka Herrona i serii „Czwartkowy Klub Zbrodni” Richarda Osmana!

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.8 / 5
9 ocen
7 recenzji
5 7
4 2
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Magdalena
29.02.2024
Świetna pozycja . Przyjemnie się czyta, człowiek ma ochotę dowiedzieć się kto i dlaczego. To dobra książka do popołudniowej kawy
Ksawery
23.02.2024
Emeryci rządzą!
Mariolaaa95
20.02.2024
"Oka­zu­je się, że z by­ciem szpie­giem jest trochę tak jak z jazdą na ro­we­rze: człowiek nie za­po­mi­na, jak się to robi." Autorka fantastycznych thrillerów medycznych postanowiła stworzyć nową serię – powieść szpiegowską. I to był strzał w 10! Maggie Bird była agentka CIA emeryturę spędza prowadząc małą farmę z dala od ludzi i zgiełku. Jej spokój zakłóca niespodziewana wizyta, a potem już wszystko nabiera tempa. Ona i jej przyjaciele znów mają ręce pełne roboty i znów są na tropie. Jak za starych dobrych czasów. Kto powiedział, że życie na emeryturze musi być nudne? Tess Gerritsen stworzyła dobrą powieść w której przeszłość idealnie się splata się z teraźniejszością. Pełna zwrotów akcji, poplątanych wątków oraz szczypty nostalgii. Sprawnie przemieszczamy się za główną nie tylko w czasie, ale również po różnych kontynentach. Historia Maggie niesamowicie wciąga, ciężko się od niej oderwać. Akcja do ostatnich strony trzyma w napięciu. "Wybrzeże szpiegów" jest pierwszym tomem serii "Klub Martini" i jest to bardzo dobry początek. Z niecierpliwością będę czekać na dalsze losy tej nietypowej grupy przyjaciół. W ich życiu z pewnością jeszcze wiele się będzie działo.