wyrwa okładka filmowa wojciech chmielarz

Wyrwa (okładka filmowa)

Wojciech Chmielarz

Wydawnictwo Marginesy
2023


Gdzie kupię

Wraz z nowym wydaniem powieści do kin trafia produkcja Canal+ Original z Tomaszem Kotem, Karoliną Gruszką i Grzegorzem Damięckim w reżyserii nominowanego do Oscara Bartosza Konopki, twórcy m.in. seriali „W głębi lasu” i „Skazana”.

Kiedy Maciej dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, że właśnie straciły matkę? Co powiedzieć teściom?

Nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro żona twierdziła, że jedzie w delegację pod Kraków. A gdy na pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej zaczyna rozumieć, że Janina miała wiele sekretów. Znacznie więcej, niż można się spodziewać po kimś tak zagonionym i zapracowanym.

Pytania się mnożą, a tragedia zmienia w skomplikowaną zagadkę. Maciej jedzie na Mazury i wkrótce przekonuje się, że być może tak naprawdę nie znał kobiety, z którą spędził ostatnich dwanaście lat życia.

„Wyrwa” to opowieść o poczuciu straty i rozpaczy zmieniającej się w gniew. To także historia splątanych uczuć, trudnej przyjaźni i o konsekwencji życiowych błędów.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.9 / 5
10 ocen
7 recenzji
5 9
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Magdalena
02.04.2023
Rewelacyjna pozycja. Jiby oczywiste samobójstwo ale nic nie wydaje się takie jak było na początku. Czy to zdrada czy też… przekonajcie się sami
ewagrandmother
29.03.2023
Lepsza książka niż film! TO na pewno!
Dorka
22.03.2023
Dobrze die czyta