Wyrwana z piekła Talibów marcin margielewski

Wyrwana z piekła Talibów

Marcin Margielewski

Prószyński Media
2022


Gdzie kupię

Wstrząsające świadectwo kobiety, której udało się uciec z piekła rozpętanego przez islamskich fundamentalistów.

Talibowie nie mają skrupułów. Swój islamski radykalizm wprowadzają bezlitośnie i krwawo. Terroryzowani przez nich ludzie, by przeżyć, chwytają się tego, co z pozoru wydaje się zupełnie niezrozumiałe. Nilofar Ayoubi do trzynastego roku życia wychowywała się jako chłopiec. Dzięki temu mogła się uczyć i wychodzić na ulice, ale gdyby talibowie poznali jej sekret, prawdopodobnie od razu by ją zabili.

Nieraz groziła jej śmierć z ich rąk. Kiedy po dwudziestu latach budowania wolności talibowie znowu przejęli kraj, Nilofar i jej mąż znaleźli się na liście osób do zabicia i musieli uciekać. Udało się. Dzięki temu może świadczyć o zbrodniach terrorystów, którzy znowu rządzą Afganistanem… o okrutnym prawie, publicznych egzekucjach, uprawach opium, zmuszaniu małych chłopców do prostytucji i o tym, że kobiety w jej kraju zostały ostatnimi na placu boju w walce z fundamentalistami.

Nilofar Ayoubi jest pierwszą z bohaterek książek Marcina Margielewskiego, która zgodziła się pokazać swoją twarz na okładce i wystąpić pod swoim prawdziwym nazwiskiem. Mimo prób zamachów na jej życie chce stawić czoło ludziom terroryzującym jej kraj.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.8 / 5
4 ocen
2 recenzji
5 3
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Paulina
29.08.2022
Dziesiąta i jakże wyjątkowa książka, historia z twarzą bohaterki to nielada wyczyn oraz odwaga. Ucieczka ze świata islamu, pozbawionego praw kobiet przez talibów to tylko cząstka tej książki, ale też prawdzie oblicze obecnego Afganistanu, który torpeduje nas w TV o kolejnych skrajnych poczynaniach względem kobiet. A więc poznajemy Nilofar, która mimo zamachu na jej życie postanawia opowiedzieć historię swojego życia, a także kobiet, które tej możliwości nie mają. Tak więc opowiada jak w dzieciństwie musiała wraz z innymi dziewczynkami udawać chłopców by móc się uczyć, uprawiać sport czy bawić się, a w dalszej przyszłości podjąć pracę by utrzymać rodzinę. Poznajemy jej decyzję o wyjeździe wraz z rodziną za granicę by uciec od walki talibów o moralność kobiet, nękania, a także mordowania za najmniejsze przewinienia jak zakupy w pojedynkę. Nasza bohaterka wspomina też o narkotykach, które wiodą prym w statystykach na całym świecie oraz chorym fanatyzmie mężczyzn, o codziennych zakazach jak czytanie książek czy niemożność samodzielnego poruszania się poza murami domu. Opisuje dramat kobiet w kraju, gdzie kobieta ma tylko rodzić dzieci i służyć. Bez wątpienia to najlepsza z dotychczasowych pozycji Margielewskiego. https://www.instagram.com/p/Ch1JvzuoQfB/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
Patrycja
11.08.2022
Bardzo intrygująca i wciągająca historia. Bohaterka musiała przejść ogromne piekło, ale na szczęście mogła żyć spokojnie ze swoją rodziną. Włos staje na myśl o tym do czego zmuszane były tam kobiety. Bardzo wciągająca !