tess gerristen wysłuchaj mnie

Wysłuchaj mnie | Cykl Rizzoli / Isles. Tom 13.

Tess Gerritsen

Albatros
2022


Gdzie kupię

Idealne pozory. Przerażające fakty.

Najnowszy, trzynasty tom cyklu kryminalnego Rizzoli & Isles.

Wyczekiwany powrót Tess Gerritsen do uwielbianej przez czytelników, bestsellerowej serii z detektyw Jane Rizzoli i lekarką medycyny sądowej Maurą Isles.

Tym razem w centrum wydarzeń znajdzie się lubiana przez czytelników matka Jane, Angela, która podejrzewa, że jej nowi sąsiedzi coś ukrywają. I wcale nie są tak nieskazitelni, jak się wydaje.

Matka wie najlepiej, ale kto by jej słuchał…

Detektyw bostońskiego wydziału zabójstw Jane Rizzoli i lekarka sądowa Maura Isles prowadzą śledztwo w sprawie pozornie bezsensownego brutalnego morderstwa. Sofia Suarez, lubiana przez wszystkich sąsiadów wdowa, z zawodu pielęgniarka, została pobita na śmierć we własnym domu. W miarę postępów w śledztwie staje się jasne, że zabita kobieta musiała coś ukrywać. Billingi wykazują, że w ostatnich dniach życia wielokrotnie dzwoniła na te same zastrzeżone numery, wykonała też wiele połączeń na niemożliwe do namierzenia telefony na kartę.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.9 / 5
7 ocen
5 recenzji
5 6
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Prezesowa
01.01.2023
Tess Gerritsen jako lekarka świetnie orientuje się w realiach medycznych. Stąd jej niezwykła biegłość w pisaniu thrillerów o tejże tematyce. Wykreowany przez nią duet Rizzoli i Isles, policjantki oraz jej współpracownicy przeprowadzającej sekcje zwłok, od lat przykuwa uwagę czytelników z całego świata. "Wysłuchaj mnie" to już trzynasty tom o wspólnych przygodach wspomnianych kobiet, które cieszą się niezwykłą popularnością, skądinąd słuszną. Tym razem historia nie oscyluje jedynie wokół sprawy prowadzonej przez główne bohaterki, ale również przez Angelę, matkę Jane Rizzoli. Jest ona duszą towarzystwa i stara się jak najmocniej integrować sąsiadów. Jednakże, do okolicy sprowadza się nowa, tajemnicze rodzina. Kobieta jest zaintrygowana, ale i przestraszona, więc próbuje przekonać córkę, by ta zajęła się tą sprawą. Jane jednak nie ma czasu, by zaprzątać sobie tym głowę. Zabito bowiem Sofię Suarez, pielęgniarkę. Trudno znaleźć jakikolwiek trop, gdyż kobieta była powszechnie lubiana. Okazuje się jednak, że sprawa ta ma związek z inną, zakurzoną już nieco zbrodnią. Jak zawsze powieść Gerritsen trzyma w napięciu i pozwala niemal do końca zastanawiać się nad rozwiązaniem. Czy można zaufać intuicji Angeli? Czy można kogoś zabić, bo ma się wiedzę biologiczną? Czy matczyna miłość może uzasadniać największe zbrodnie? Ciężko o postawienie jednoznacznych odpowiedzi. Jest jednak inne pytanie, na które ta z pewnością będzie pozytywna – czy warto czekać na kolejny tom?
@ksiazka.w.pigulce
25.12.2022
Moja ulubiona autorka ponownie raczy czytelnika świetnym duetem Rizolli i Isles. Tym razem znów pojawia się wątek śmierci pielęgniarki, ale okoliczności inne, równie zaskakujące. Kobieta ginie po dyżurze, we własnym mieszkaniu i na pierwszy rzut oka wydaje się, iż jest to przypadkowa zbrodnia a głównym celem był rabunek. Coś jednak nie daje śledczym spokoju, spokoju głównej bohaterce nie daje również jej matka, która niczym osiedlowy monitoring próbuje zwrócić uwagę na niepokojące w jej opinii wydarzenia na osiedlu. Te dwie sprawy silnie się przeplatają, a Jane Rizzoli tkwi w błędnym kole wydarzeń, które mogą mieć dość odległe tło historyczne. Kto i dlaczego zabił zwykłą pielęgniarkę? Kto wprowadził się do domu naprzeciwko i dlaczego stroni od towarzystwa sąsiadów? Widać charakterystyczny styl pisania Tess, choć mam wrażenie, że albo to ja dorosłam jako czytelnik, albo coś tu się zmieniło. Jeden z przedstawionych wątków trąci takim idealizmem i skrajnym prawdopodobieństwem, że odebrał mi na koniec całą przyjemność z pozytywnego odbioru książki. Czyżby pojawiła się skaza na idealnym dorobku autorki? Pamiętam, że ostatnimi czasy było już jedno literackie potknięcie, a teraz to…
Janina
21.12.2022
Jedna z moich ulubionych serii. Obejrzałam też cały serial "Partnerki", ale książki zdecydowanie lepsze!
  • 1
  • 2