wojciech chmielarz za granicą

Za granicą

Wojciech Chmielarz

Marginesy
2023


Gdzie kupię

Upalne lato, bezkres chorwackiego nieba, beztroska, plaża i morze – tak wygląda raj, do którego przyjeżdżają na wakacje Daria z Markiem. Mieli mieć czas tylko dla siebie i syna, ale na miejscu poznają Szwedów: Johana i jego dużo młodszą seksowną żonę Verę. W dodatku Marek dostaje nagłą lukratywną propozycję zawodową i pogrąża się w pracy. W tym czasie Daria zbliża się do nowo poznanych ludzi. I z dnia na dzień jest nimi coraz bardziej zafascynowana. Pewnego wieczoru zostaje zaproszona do nich na kolację. Późnej atmosfera szybko staje się duszna od niewypowiedzianych pragnień, pożądania, zazdrości i poczucia odrzucenia. Chorwackie słońce rozpala zmysły i doprowadza ludzi do szaleństwa.

Które z nich ulegnie mu jako pierwsze? Jedno jest pewne – nie wszyscy wrócą do domu. Nie wszyscy przeżyją. To pierwsze i ostatnie takie lato w ich życiu.

W którym momencie fascynacja drugą osobą zamienia się w obsesję? Jak daleko można się posunąć, żeby zdobyć to, czego się pragnie? Czy pożądanie może smakować zemstą?

Opowieść o opętaniu i odrzuceniu, o tym, że nasze pragnienia mogą zniszczyć życie, a to, co wydaje się spełnieniem marzeń, szybko może stać się przekleństwem.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.8 / 5
6 ocen
3 recenzji
5 5
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Ksawery
30.06.2023
Chmielarz dostarcza!!!!
EdMa
30.06.2023
Powieść dla cierpliwych. Akcja toczy się niespiesznie. Jest to przede wszystkim historia rozczarowanej kobiety, która zbyt wiele oczekiwała po rodzinnym wyjeździe wakacyjnym. Poznana po drodze autostopowiczka wprowadza w jej życie nieco kolorów. Z pozoru niewinna znajomość doprowadza głównych bohaterów do krwawego finału. Opowieść jest głównie o tym, jak łatwo dać się zwieść pozorom. Ja dałam się zwieść nazwisku "Chmielarz" na pierwszej stronie i oczekiwałam czegoś na miarę "Żmijowiska". Doznałam lekkiego rozczarowania, ale czas poświęcony lekturze nie uważam za zmarnowany. Pokazała mi, że nie warto podążać za erotycznymi pragnieniami, bo mogą one doprowadzić do zguby. Książkę polecam wszystkim zmęczonym codziennością kobietom.
katexx91
22.06.2023
Te wakacje ZA GRANICĄ na pewno będą niezapomniane. Dla Darii i Marka to miały być wymarzone i długo wyczekiwane wakacje. Pierwsze wakacje od kilku lat. Pierwsze wakacje z ich synem. I to nie byle gdzie, bo w Chorwacji. Na miejscu poznają dwudziestoletnią Verę oraz jej sześćdziesiąt letniego męża Johana. Kiedy Marek dowiaduje się, że jego fundacja może dostać niemałe pieniądze, rzuca się w wir pracy. W tym czasie Daria zaczyna spędzać czas ze szwedzkim małżeństwem. Z każdym kolejnym dniem coraz bardziej zbliżają się do siebie. Kiedy pewnego wieczoru przyjmuje zaproszenie do nich na kolację, jeszcze nie wie, że wymarzone wakacje mogą zmienić się w takie z najgorszego koszmaru. Tylko jedno jest pewne — to będą pamiętne wakacje, z których nie wszyscy wrócą do domu. Co to była za książka! Autor po raz kolejny pokazuje, że nie boi się eksperymentować i wychodzi mu to całkiem dobrze. „Za granicą” to thriller psychologiczny, ale nie tylko. Początkowo historia przybiera wręcz obyczajowy klimat, aby później zmienić się w thriller erotyczny. Oczywiście nie mogło zabraknąć części kryminalnej. A wątek psychologiczny pomieszany z dużymi ilościami namiętności i powoli narastającym napięciem w chorwackim raju sprawia, że ciężko oderwać się od książki. To historia idealna na wakacje (szczególnie te ZA GRANICĄ). To historia, w której czytelnik zastanawia się, co by zrobił w sytuacji bohaterów. To historia, gdzie pojęcie moralności może okazać się względne. To historia, w której początkowa fascynacja zmienia się najpierw w pożądanie, a potem obsesję. To historia, w której zazdrość posuwa do różnych czynów. To historia, w której dowiesz się, do czego może posunąć się człowiek, aby ochronić swoich bliskich. To historia, w której pragnienia i spełnianie marzeń może okazać się przekleństwem. To historia, w której dobre intencje mają drugie dno. To historia, która rozpala, intryguje, trochę przeraża i przyśpiesza o bicie serca. To historia, w której się zatracisz. To historia, po której dwa razy się zastanowisz nad propozycją otrzymaną od wakacyjnych sąsiadów. Polecam! Wojciech Chmielarz po raz kolejny nie zawodzi!