zakazana prawda wojciech sumiński

Zakazana prawda. Ucieczka od wolności

Wojciech Sumliński

Wojciech Sumliński REPORTER
2023


Gdzie kupię

Przełomowa książka majora ABW Tomasza Budzyńskiego i dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego, ujawniająca, co niejawne i nigdy nieujawniane – fakty tak nieprawdopodobnie prawdziwe, że całkowicie zmieniające sposób patrzenia na naszą rzeczywistość i w oparciu o logikę, trudne do pojęcia. Jak zrozumieć historię, w której zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego o żydowskim rodowodzie i wierze, staje się powiernikiem tajemnic zaufanego człowieka Donalda Tuska o żydowskim rodowodzie i wierze, Michała Boniego, który przy okazji jest ojcem chrzestnym (sic!) dziecka zaufanego człowieka Jarosława Kaczyńskiego? Ta skomplikowana „układanka” to tylko jedna z zagmatwanych historii pozwalających łączyć kropki, opowiadających o świecie, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje i wszystko jest iluzją…

Tajemnice są niebezpieczne, ale musimy je ujawniać – to część naszej natury: odkrywanie prawdy i uzyskiwanie jasnych odpowiedzi na pytania dotąd bez odpowiedzi:

  • Co zawiera Aneks do raportu WSI, który miał być jawny, ale decyzją wszechwładzy rządzących, przy udziale trzech prezydentów RP, został opatrzony klauzulą najwyższej tajności? Sprawa ta miała być tajemnicą przechodzącą z ojca na syna – tak jednak nie będzie, bo właśnie łamiemy zmowę milczenia.
  • Kto naprawdę zbudował rosyjską i niemiecką agenturę w Polsce i dlaczego ludzie na wysokich stołkach są nie do ruszenia?
  • Kto i dlaczego zlecił inwigilację (sic!) wicepremiera Andrzeja Leppera, którego problemy zaczęły się od pobytu na Ukrainie – i dlaczego politycy różnych opcji w sprawie najbardziej tajemniczej zbrodni III RP są zgodni: zgodnie boją się prawdy?
  • Co o wojnie na Ukrainie mówią opatrzone klauzulą tajności alarmujące analizy ABW i dokąd to wszystko zmierza w kontekście sojuszu Rosji i Chin?

Ta książka, to punkt zwrotny i przekroczenie Rubikonu w jednym – solidna dawka dyskomfortu, która nikogo nie zostawi obojętnym…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.7 / 5
3 ocen
0 recenzji
5 2
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ