zanim wystygnie kawa opowieści z kawiarni Kawaguchi Toshikazu

Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni

Toshikazu Kawaguchi

Grupa Wydawnicza Relacja
2023


Gdzie kupię

Kontynuacja międzynarodowego bestsellera sprzedanego w trzech milionach egzemplarzy. W Opowieściach z kawiarni spotkamy zarówno bohaterów „Zanim wystygnie kawa”, jak i zupełnie nowe osoby.

Mała kawiarnia w Tokio pozwala swoim gościom na podróż w czasie. Pod warunkiem, że wrócą, zanim wystygnie kawa.

Do przeszłości wraca mężczyzna, aby spotkać się ze zmarłym dwadzieścia dwa lata temu najlepszym przyjacielem, pokiereszowany życiem syn rozmawia z matką, na której pogrzeb nie dotarł, dawny narzeczony wraca zobaczyć się z dziewczyną, której nie mógł poślubić, a emerytowany policjant spotyka się z żoną, której nigdy nie dał prezentu urodzinowego.

Wszystko może się wydarzyć, ale pod wieloma warunkami. Najważniejszy: musisz wrócić, zanim wystygnie twoja kawa.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.8 / 5
11 ocen
7 recenzji
5 9
4 2
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Prezesowa
01.07.2023
"Zanim wystygnie kawa" to już drugi tom opowieści snutej przez Toshikazu Kawaguchi. Akcja rozgrywa się w japońskiej kawiarni, gdzie motyw cofania się w czasie zostaje zamknięty w konkretnych ramach. Liczba zasad, jakie wprowadzają właściciele kawiarni, odstrasza potencjalnych podróżników, jednak jak dowodzą przedstawione w książce historie, miłość potrafi znieść wszystko. Każdy człowiek, który podejmuje się cofnięcia w czasie, ma jakiś osobisty powód. Czasem jest to chęć spotkania kogoś krewnego, kto już nie żyje. Innym razem wyznanie czegoś, co skrzętnie skrywało się w sercu, choć winno było wypłynąć na powierzchnię. I chociaż jedna z zasad, chyba najokrutniejsza, głosi, że żadna ingerencja w przeszłość nie zmieni teraźniejszości, nikt z gości nigdy tej konfrontacji nie pożałował. Piękna książka, dostarcza wielu wzruszeń i przemyśleń.
Irena
30.06.2023
Skłania do refleksji.
Gośka
27.06.2023
Książka refleksyjna, nietypowa, nietuzinkowa. Ma specyficzny klimat, który nie każdemu może się podobać. Przeniesienie w czasie, oczekiwania bohaterów z tym związane, ich niepokój i problemy, jakże podobne do naszych – to wszystko sprawia że bohaterowie stają się naszymi przyjaciółmi, za których trzymamy kciuki, by ich misja się powiodła.