zanim wystygnie kawa zanim wyblakną wspomnienia toshikazu kawaguchi

Zanim wystygnie kawa. Zanim wyblakną wspomnienia

Toshikazu Kawaguchi

Grupa Wydawnicza Relacja
2023


Gdzie kupię

Trzecia część bestsellerowej serii „Zanim wystygnie kawa”. Czworo tajemniczych nieznajomych i zupełnie nowa kawiarnia.

Na zboczu góry Hakodate w północnej Japonii kawiarnia Donna Donna słynie z olśniewających widoków na port. Ale to nie wszystko. Podobnie jak urocza tokijska kawiarnia Funiculi Funicula, Donna Donna oferuje swoim klientom niezwykłą możliwość podróży w czasie.

„Zanim wyblakną wspomnienia” to historia czworga nowych klientów, z których każdy ma nadzieję przenieść się w czasie i naprawić przeszłość. Wśród znajomych twarzy z poprzednich powieści Toshikazu Kawaguchiego pojawią się też: córka, która ma żal do rodziców, że ją osierocili; tęskniący za ukochaną komik; pogrążona w żałobie starsza siostra i młody mężczyzna, który zbyt późno uświadamia sobie swoje uczucia. Czy odnajdą to, czego szukają?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.5 / 5
4 ocen
2 recenzji
5 2
4 2
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Agnieszka
19.11.2023
Niesamowita historia, która trafia prosto w serce. Pokazuje nasze życie z różnych punktów widzenia, dzięki czemu możemy zobaczyć więcej. Bohaterowie podróżują w czasie, aby wyjaśnić pewne sprawy, upewnić się, że dokonali dobrych wyborów czy też powiedzieć komuś o swoich uczuciach. Połknęłam w jeden wieczór, a w głowie siedziało przez tydzień. Mnóstwo emocji, piękny język, niesamowite poszanowanie czyjejś przestrzeni. Serdecznie polecam, chętnie sięgam po tą serię.
Prezesowa
16.11.2023
Kolejna książka z serii "Zanim wystygnie kawa" i kolejna dawka wzruszeń. Toshikazu Kawaguchi ponownie zabiera nas do tajemniczej kawiarni, w której można przenosić się w czasie. Nie jest to jednak takie proste! Każdy, kto chce skorzystać z możliwości podróży w czasie, musi przestrzegać restrykcyjnie określonych zasad i pilnować, by w odpowiednim czasie dopić kawę. W przeciwnym razie zamieni się w zjawę i będzie strzec stolika, który umożliwia czasoprzestrzenną podróż. Podobnie jak w poprzednich częściach i tutaj splatają się historie właścicieli kawiarni i ich przyjaciół. Ciekawym wątkiem, dającym do myślenia, jest analizowanie przez bohaterów serii pytań, na co zdecydowaliby się, wiedząc że kolejnego dnia nastąpi koniec świata. Jednakże, chyba to, co najistotniejsze, ogniskuje się wokół każdej pojedynczej historii, gdyż jak się okazuje, choć nie można zmienić przyszłości, cofnięcie się w czasie i spotkanie z tymi, których się kocha, potrafi dać prawdziwe ukojenie.