zapomniane na śmierć nora roberts jd robb

Zapomniane na śmierć

Nora Roberts

Świat Książki
2024


Gdzie kupię

W najnowszej powieści z bestsellerowej serii New York Times detektyw z wydziału zabójstw Eve Dallas przeszukuje mroki przeszłości, aby znaleźć zabójcę.

Ciało pozostawiono w śmietniku jak śmieci, ofiarą była kobieta bez stałego adresu zamieszkania, znana z oferowania papierowych kwiatów w zamian za drobne i informowania gliniarzy o wszelkich wykroczeniach, których była świadkiem na ulicy. Ale nigdzie nie można znaleźć notatnika, w którym zapisywała informacje na temat bezdomnych i przestępców.

Eve zostaje wezwana na pobliski plac budowy, aby obejrzeć więcej szczątków — w tym przypadku sprzed dziesięcioleci, ozdobionych złotą biżuterią i eleganckimi ubraniami — odkrytych podczas niedawnych prac budowlanych. Nie jest szczęśliwa, gdy zdaje sobie sprawę, że miejsce zbrodni należy do jej męża, Roarke’a – nie powinno to jej dziwić, ponieważ irlandzki miliarder jest właścicielem sporej części Nowego Jorku. Teraz Eve musi wejść w złożony świat rozwoju nieruchomości, historii rodziny, podejrzanych transakcji i szokujących sekretów, aby stało się zadość sprawiedliwości, by pomścić zmarnowane życie dwóch kobiet.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.6 / 5
8 ocen
5 recenzji
5 5
4 3
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Małgośka
25.03.2024
Przeczytałam wszystkie dotychczasowe powieści o detektyw EVE Dallas i jeszcze nigdy nie udało mi się zgadnąć kto zabił. To chyba każdy wielbiciel kryminału zrozumie. Starczy za 100 słów
Ela
20.03.2024
Porucznik Eva Dallas wraz ze swoim zespołem po raz kolejny zabiera nas w podróż do swojego świata. Świata, w którym zwycięża sprawiedliwość, a winni bez względu na status społeczny ponoszą karę, bo są zabójcami. Dla niej nie ważne jest, że zginęła bezdomna kobieta, którą znaleziono w koszu na śmieci. A może właśnie dlatego dąży do znalezienia i ukarania sprawcy. Liczy się sprawiedliwość. Podobnie jak w przypadku drugiej odnalezionej ofiary – młodej kobiety w zaawansowanej ciąży, która zginęła ponad 30 lat wcześniej. Jak zawsze porucznik Dallas rozwiązuje zagadki w błyskawicznym tempie. Nora Roberts świetnie buduje napięcie i plącze intrygę, żeby doprowadzić do rozwiązania. Oczywiście jak zawsze ogromnym wsparciem dla żony jest Roarke, bogaty, wpływowy, geniusz informatyczny i biznesmen. W tym świecie sprawiedliwość i prawość są wartościami, dlatego karę ponoszą i brutalny policjant znęcający się nad żoną i bogata wpływowa matrona, głowa rodu. W prawdziwym życiu niestety bywa różnie. Trzeba przywyknąć do języka pisarki. Początkowo irytowały mnie opisy wyglądu poszczególnych postaci, ale po kolejnej powieści można się to tego przyzwyczaić.
Skoter
20.03.2024
Nora Roberts, tu jako J. D. Robb, to autorka znana i ceniona, mająca na swoim koncie ponad 250 książek. „Zapomniane na śmierć” to 53 tom serii „Oblicza śmierci.” Główną bohaterką jest detektyw (chyba powinno być detektywka) Eve Dallas, uparta, pracowita i dociekliwa policjantka. Każdy tom to kolejne śledztwo i kolejne jej wyzwanie. Tym razem jej zadaniem jest znalezienie sprawcy zabicia bezdomnej kobiety, która notowała w swoim notesie wszelkie uchybienia wobec prawa. Odnalezienie jej zwłok w kontenerze na śmieci zbiegło się w czasie z odnalezieniem szczątków nieznanej kobiety wraz z nienarodzonym dzieckiem. Zwłoki zostały zamurowane w roku 2024 i zapomniane na wiele lat. Kobiety zmarły w odstępie 37 lat, a łączy je miejsce odnalezienia zwłok, czyli plac budowy deweloperów. Akcja powieści dzieje się w roku 2061 w Nowym Jorku. Nowe przyszłościowe technologie ułatwiają śledztwo, są samochody latające nad ulicami, automaty serwujące posiłki itp. Dużym wsparciem i pomocą w śledztwie jest informatyk Roarke. Śledztwem objęci są pracownicy budowy oraz członkowie rodziny Singerów. Singerowie to bogata rodzina, od kilku pokoleń zajmująca się deweloperką. Trochę gubiłam się w mnogości nazwisk i koligacji rodzinnych. Powieść „Zapomniane na śmierć” reklamowana jest jako thriller, ale nie ma tu brutalnych scen, czy opisów zmasakrowanych ciał. Jest natomiast cierpienie związane z przemocą psychiczną i fizyczną, jakie doświadczają niewinne osoby. „Niektórzy ludzie są źli. Lubią krzywdzić innych. Nawet kiedy starasz się być dobra i robisz to, czego od ciebie oczekują, i tak lubią zadawać ból.” Książka ma ponad 500 stron, chociaż sama akcja książki dzieje się na przestrzeni kilki dni. To powieść wielowątkowa, to mógłby być temat na dwie odrębne książki. Autorka stopniowo odkrywa tajemnice rodzinne Singersów i buduje napięcie. Smaczku dodaje wątek romansowy i relacje między Eve i jej mężem. „Tworzyli wspólny front” prywatnie i zawodowo. Ciekawa tematyka, dobre tempo akcji, wyraziści bohaterowie, dobre dialogi to walory tej powieści. Powieść oprócz wersji papierowej dostępna jest również w formie e-booka i audio.
  • 1
  • 2