zazdrość jo nesbo

Zazdrość

Jo Nesbo

Dolnośląskie
2021


Gdzie kupię

Śledczy z Aten zostaje wezwany do zbadania sprawy zaginięcia niemieckiego turysty na wyspie Kalimnos. W swojej karierze policjanta zyskał renomę, analizując zabójstwa pod kątem motywu zazdrości. Czy i tym razem intuicja go nie zawiedzie?

Kierowca taksówki znajduje na tylnym siedzeniu auta kolczyk. Łudząco podobną parę kolczyków kupił w prezencie swojej żonie. Czyżby ta błyskotka należała do niej? Ale w takim razie skąd się tam wzięła? Niepokojące pytania, zważywszy, że pojazd należy do jego szefa…

Pasażerka lecąca z Nowego Jorku do Londynu postanawia rozstać się z życiem po odkryciu, że mąż ma romans z jej najlepszą przyjaciółką. Czy rozmowa z człowiekiem, który siedzi obok niej w samolocie, zmieni decyzję kobiety?

Bohaterowie zbioru opowiadań Zazdrość doświadczają gwałtownych uczuć. Nesbo w typowy dla siebie sposób konfrontuje czytelnika z nieprzewidywalnymi skutkami zazdrości, pożądania i zdrady. I jak zawsze zaskakuje.

„Jo Nesbø w wysokiej formie. W najnowszej książce znów udowadnia, że ma dar obserwacji i dar opowiadania. Jednocześnie zapewnia czytelnikowi znakomitą rozrywkę.”

Leif Ekle, NRK

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.6 / 5
5 ocen
2 recenzji
5 3
4 2
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Ksawery
28.10.2021
To coś więcej niż thriller! Zazdrość – to jedna z najpotężniejszych sił we wszechświecie i Nesbo świetnie ją uchwycił!
Ola Kasia
16.10.2021
Kolejna nowość, którą jestem zachwycona 📚 Mowa o „Zazdrości” Jo Nesbo, czyli zbioru siedmiu opowiadań. Ich cechą wspólną jest tytułowa zazdrość. To historie o miłości, namiętności i odrzuceniu. „(…) zazdrość nie ma specyficznego zapachu, koloru czy dźwięku. Ale ma jakąś historię.” Uczucie, które towarzyszy nam na co dzień. Najczęściej jesteśmy zazdrośni o partnera/partnerkę. Czasami jednak to uczucie przeradza się w „chorobę” i prowadzi do zbrodni. W 80% sprawcą okazuje się osoba pozostająca w bliskich relacjach z ofiarą. W 80% winny jest małżonek bądź narzeczony i w 80% motywem zbrodni jest zazdrość. U mnie książka wywołała pewne przemyślenia. Zaczęłam się zastanawiać nad intencjami bohaterów. Odpowiedzi wcale nie były łatwe i do końca oczywiste. Bo czy można usprawiedliwić zbrodnię popełnioną w imię miłości? 🤔 Książka bardzo przypadła mi do gustu. Historie są krótkie i szybko się je czyta 📚 Instagram: justcallmeola 🥰