zbroja światła ken follet

Zbroja światła

Ken Follett

Albatros
2023


Gdzie kupię

Ukoronowanie najpopularniejszego cyklu powieści Kena Folletta – rozpoczętego przez kultowe już „Filary Ziemi” – a zarazem pomost między nimi a trylogią „Stulecie”.
Razem tworzą serię, która opisuje tysiąc lat rozwoju zachodniej cywilizacji.
Książki te sprzedały się w nakładzie prawie 80 milionów egzemplarzy!

W „Zbroi światła” mieszkańcy miasteczka Kingsbridge będą musieli zmierzyć się z zagrożeniami, jakie niesie rewolucja przemysłowa. I zastanowić się, jak można ją wykorzystać do własnych celów.

Wielka historia widziana oczami zwykłych ludzi. Emocje, które ścierają się z beznamiętnymi trybami przeznaczenia. Bunt, walka o rodzinę i wolność słowa. Proza Kena Folletta w najlepszym wydaniu.

Rewolucję czuć w powietrzu
Rok 1792. Rząd Królestwa Wielkiej Brytanii, zdecydowany uczynić z kraju potężne imperium handlowe, tyranizuje obywateli. We Francji władzę przejmuje Napoleon Bonaparte, a zaniepokojeni jego imperialnymi zapędami Anglicy szykują się do wojny.

Kingsbridge staje na krawędzi

W przemyśle zachodzą bezprecedensowe zmiany za sprawą maszyn parowych. Życie pracowników dobrze prosperujących fabryk włókienniczych w Kingsbridge staje się udręką. Gwałtowna modernizacja i niebezpieczne nowe rozwiązania techniczne rewolucjonizują system pracy na niekorzyść robotników i rozdzielają rodziny.

Tyrania staje się faktem

U progu międzynarodowego konfliktu historia mieszkańców Kingsbridge – w tym przędzarza Sala Clitheroe, tkacza Davida Shovellera i Kita, pomysłowego i upartego syna Sala – staje się symbolem walki pokolenia, które pragnie sprawiedliwości i walczy o przyszłość wolną od ucisku.

Średnia ocen:

5 / 5
7 ocen
6 recenzji
5 7
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Kanclerzyk33
15.02.2024
Autor daje radę i trzyma poziom poprzednich pozycji cyklu.
Ali
30.10.2023
Cudownie realistyczna, postacie wyraziste, z charakterem – takie prawdziwe, że od razu albo ich uwielbiam i kibicuję albo życzę wszystkiego najgorszego. Follett nie rozczarowuje, opisy pobudzają wyobraźnię i przenoszą nas w tamten czas i miejsce. Polecam
Monika
23.10.2023
Kolejna odsłona i kontynuacja sagi.Osadzone w realiach historycznych epoki losy ludzi, ich życie, walka o ważne dla wszystkich cele, miłość, wojna. Zderzenie dobra że złem, gdzie nie zawsze to pierwsze wygrywa.Ogolnie książka o nas- ludziach,o naszych wzlotach i upadkach.Polecam wszystkim,którzy kochają dobra literature i długie wieczory.
  • 1
  • 2