ze złości katarzyna bonda

Ze złości

Katarzyna Bonda

MUZA S.A.
2022


Gdzie kupię

Zemsta? Chciwość? Zraniona duma? Nieszczęśliwa miłość? A może po prostu… złość? Co spowodowało, że w kasynie Warszawa Royal ktoś sięgnął po broń? I kto pociągnął za spust? Odpowiedzi szuka detektyw Jakub Sobieski

W życiu Jakuba zaszły spore zmiany. Pożegnał się z myślą o powrocie do służby i zakłada właśnie agencję detektywistyczną. Z pracy w policji zrezygnowała też Ada Kowalczyk, postanowiła poświęcić się karierze prokuratorskiej. Ich drogi krzyżują się już przy pierwszej sprawie, dotyczącej zabójstwa Mariusza Hussakowskiego, zastrzelonego dwadzieścia lat wcześniej w popularnym kasynie.

Za zbrodnię została skazana krupierka, Aneta Bulandra, która przez niemal dwie dekady twierdziła, że jest niewinna. Teraz postanowiła zawalczyć o odszkodowanie za niesłuszne skazanie i spędzenie osiemnastu lat w więzieniu. Chce, by w tej walce pomógł jej Sobieski.

Detektyw wkracza w świat, w którym pieniądze, polityka i zbrodnia tworzą jedną splątaną sieć. Szybko przekona się, że uczestnicy wydarzeń sprzed lat, świadkowie zbrodni i byli właściciele Warszawa Royal nie są zainteresowani ujawnieniem nowych szczegółów. Kręcą, zatajają najistotniejsze fakty i trudno dociec, czy zależy im na odkryciu prawdy, czy też rękoma Sobieskiego chcą załatwić swoje ciemne interesy.

Sobieski zaczyna polowanie na mordercę. Ale czas nie jest jego sprzymierzeńcem, wkrótce padają kolejne ofiary. W czyim interesie jest ich śmierć? Dlaczego zginął Hussakowski? Co naprawdę widziała jego żona i dlaczego oskarżyła Anetę?

Autorka serwuje czytelnikom lepki, brudny kryminał, od którego nie sposób się oderwać! Detektyw Jakub Sobieski w drugim tomie cyklu (po O włos) intryguje nie mniej niż rozwiązywane przez niego zagadki. Katarzyna Bonda w najwyższej formie!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.6 / 5
5 ocen
1 recenzji
5 3
4 2
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

magi18
01.10.2022
To moje pierwsze spotkanie z Jakubem Sobieskiem, po którym uważam, że powinnam przeczytać tom pierwszy, bo polubiłam Kubusia. Od dobrego kryminału wymagam dobrej zagadki kryminalnej i ciekawego rozwiązania. W sumie to dostałam. Podczas lektury pojawiał się uśmiech na mojej twarzy, co sprawiło, iż polubiłam autorkę i jeszcze do niej wrócę. Głównego bohatera trudno nie lubić. Ta jego chęć dojścia do prawdy, szukanie śladów. Przyjemnie było śledzić jego dojście do końca sprawy. Wydaje mi się, że z serii o detektywie Jakubie Sobieckim byłby dobry serial, który z chęcią bym obejrzała. I poleciłabym go innym, podobnie zresztą jak książki o detektywie.