zełenski biografia

Zełenski. Biografia

Wojciech Rogacin

Wielka Litera
2022


Gdzie kupię

Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy kraju, którego niezłomna walka o wolność budzi powszechny szacunek?

Tej postaci nie trzeba przedstawiać. Popularny aktor komediowy, który zagrał rolę prezydenta, a następnie naprawdę nim został. Prezydent, który stał się mężem stanu oraz symbolem walki o wartości demokratyczne, naśladowany przez największych politycznych graczy. Już teraz historia jego życia to fascynujący zapis dojrzewania do roli, o którą jeszcze jakiś czas temu nikt by go nie podejrzewał: przywódcy państwa, które odważnie przeciwstawiło się rosyjskiej agresji.

Jak wyglądało dzieciństwo prezydenta Ukrainy, jego dom rodzinny oraz relacje z równieśnikami? W jaki sposób żydowskie pochodzenie wpłynęło na jego dalsze wybory? Co mówią o nim ci, którzy go znali, zanim zyskał sławę? Jak wyglądała jego droga do kariery aktorskiej, a nawet – celebryckiej? Kiedy i dlaczego Zełenski zdecydował się wkroczyć do świata polityki i w jaki sposób zdobył tak ogromne poparcie społeczne? Jakim przywódcą był przed wybuchem wojny? Ale także: jaki jest w życiu prywatnym i czy oliwkowy to naprawdę jego ulubiony kolor? Opowieść o niezwykłej drodze przebytej od studenta prawa, rozśmieszającego cały kraj aktora i kabareciarza, po przywódcę politycznego, z którym liczą się najważniejsi zachodni politycy, śledzonego przez miliony osób na Instagramie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.1 / 5
8 ocen
7 recenzji
5 3
4 3
3 2
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Irena
28.06.2022
Pięknie napisana książka o pięknym bohaterze! Można bliżej go poznać. Warto przeczytać!
Karolina
23.06.2022
Księga ciekawostek o jego życiu. Myślę, że delikatnie za wcześnie na biografie, bo człowiek zmienia się i uczy całe życie. Uważam, iż to bardzo odważny człowiek, nie boi się wyjść bez kamizelki kuloodpornej, wspiera całym sercem ludzi, którzy sami cierpią.
Bea
23.06.2022
Taka jest rzeczywistość… To bardzo odważny człowiek, który broni narodu. Politycznie ustatkowany i pewny siebie. Bohater wojny swojego narodu. Ma ciepłe oczy i jest dobry według mojej opinii ale to tylko moja opinia. Polecam