zhańbiona żona szejka laila shukri

Zhańbiona żona szejka

Laila Shukri

Prószyński Media
2023


Gdzie kupię

Opowieść o adopcji – w krajach arabskich nadal pozostającej tematem tabu. Dlaczego czułe serce okazane niechcianym dzieciom może skazać kobietę na piekło? Laila Shukri wysłuchała tej opowieści, aby móc opowiedzieć ją światu.

Aisza od kilkunastu lat żyje w zaaranżowanym małżeństwie z bogatym szejkiem Hamidem. Doskwiera jej poczucie samotności, bo niemal wszystkie dni spędza zamknięta w luksusowej rezydencji szejka. Kiedy w jej życiu pojawia się sześcioletnia Farah, którą Aisza odwiedza w domu opieki dla porzuconych dzieci, kobieta odzyskuje radość i chęć działania. Jednak szejk mocno ogranicza żonie wyjścia z domu, co budzi jej silny bunt. Zdesperowana prosi szejka o rozwód, co zamieni jej życie w koszmar.

Do czego w swojej zemście może się posunąć mężczyzna, którego duma została urażona? Jak Aisza poradzi sobie z brutalną – fizyczną i psychiczną – agresją? Czy zdoła odzyskać wolność? I jak potoczą się losy małej Farah?

Laila Shukri w kolejnej fascynującej powieści ukazuje z całą mocą najciemniejsze strony natury ludzkiej, gdzie zawiść i okrutna żądza zemsty grają dominującą rolę w niszczeniu drugiego człowieka. Odwieczna walka dobra ze złem w najbardziej przerażającej formie.

Średnia ocen:

3.8 / 5
4 ocen
2 recenzji
5 2
4 0
3 1
2 1
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Kaja693
08.12.2023
Jedna z trudniejszych książek jakich przeczytałam. Fabuła ciekawa, człowiek zdaje sobie sprawę że w innych krajach kobiety mają ograniczoną wolność, ale książka pokazuje prawdziwi horror jaki kobiety muszą znosić. Autorka świetnie oddaje hołd dla kobiet które są tak traktowane. Opierając się na tej książce poznajemy losy Aiszy która chciałaby realizować siebie, a jest krytykowana przez męża. Jego brutalność z każdą stroną przybiera na sile, ale główna bohaterka mimo ciężkich przeżyć stara się mieć nadzieję. W dzisiejszych czasach nie którzy potrafią znieść krytykę, poniżanie, czy ograniczenie wolności, kontol ale czy bylibyśmy wstanie wytrwać tyle ile główna bohaterka? Nawet taka książka daje do myślenia że warto się starać być lepszym człowiekiem.
JustynaL
05.12.2023
Książki Laili Shukri są wciągające. Niejedną nockę zabierają. Autorka opisuje życie kobiet, które są traktowane jak przedmioty. Szejkowie obchodzą prawo i Koran w sposób bezbolesny i bez konsekwencji, natomiast kobiety niekiedy przepłacają za to życie. W tym przypadku stwierdzenie "będziesz żyła jak księżniczka" dalekie jest od bajek, które znamy z dzieciństwa.