Zimna sprawa - Czytam wszędzie | Blog dla miłośników książek
Oceń w Polcecacie-Pomagacie zimna sprawa katarzyna bonda

Zimna sprawa

Katarzyna Bonda

Muza
2022


Gdzie kupię

To najdziwniejsze i najbardziej przerażające śledztwo, w jakim Hubert Meyer brał udział.

W podziemiach zabytkowej willi na poznańskim Sołaczu policja odkrywa zwłoki kobiety i trójki dzieci. Osobliwy sposób pochówku wskazuje na mord rytualny. Mieszkańcy tego domu od lat uznawani byli za zaginionych (tytułowy cold case). Śledczy wszczynają poszukiwania ojca zamordowanej rodziny – Gustawa Garbarczyka, który, jak wynika z nieoficjalnych informacji, był członkiem sekty. Hubert Meyer po strzelaninie w Narwi nie ma spokojnego sumienia. By zagłuszyć poczucie winy ucieka w pracę. Pionierski Wydział Wsparcia Dochodzeń, który doświadczony profiler ma za zadanie stworzyć, przyciąga najzdolniejszych detektywów z całego kraju. Jeden z nich – aspirant Grzegorz Kaczmarek – jest zaangażowany osobiście w sprawę zaginięcia Garbarczyków. Znał Gustawa i nie wierzy w jego winę. Prosi Huberta o pomoc w rozwikłaniu zagadki masakry na Sołaczu. Kiedy profilerzy przyjeżdżają do Poznania, okazuje się, że to dopiero wierzchołek góry tajemnic. Siostra poszukiwanego Gustawa Garbarczyka otrzymuje przesyłkę z odciętymi dłońmi. Tajemnicze zgromadzenie religijne, które łączy wszystkie ofiary, okazuje się być zarazem rodzajem syndykatu. Meyer z Kaczmarkiem napotykają mur milczenia, a kolejni przesłuchiwani giną w rytualnych kokonach.

Czy profiler jest w stanie doprowadzić tę sprawę do końca, skoro świadkowie wolą śmierć niż ujawnienie prawdy?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

3.8 / 5
6 ocen
3 recenzji
5 2
4 3
3 0
2 0
1 1

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Zuzanna
15.06.2022
Miałam ogromne nadzieje co do nowej pozycji od Katarzyny Bondy, głównie ze względu na osadzenie książki w moim rodzimym Poznaniu. Niestety ponownie się zawiodłam. Sama fabuła jest tak absurdalna, że brzmi jak science fiction (z naciskiem na fiction), a nie jak dobry polski kryminał. Pomysł wydaje bardzo na siłę albo na szybko wymyślany. Ciężko wyłapać jakąkolwiek logikę w tej książce i z trudem się ją czyta. Świetnie zapowiadająca się seria o polskim profilerze z tomu na tom marnieje w oczach. Wielka szkoda. Nie polecam.
Bogusiar80
09.06.2022
Dobry wieczór #książkoholicy 😊 Moje pierwsze spotkanie z książką @katarzynabonda " Zimna sprawa " było bardzo udane 😃 Znacie twórczość autorki ? Drugie zdjęcie to inwencja mojego 7-io latka ❤️ podoba się ? 🤔 Zacznijmy od tego , że nie jest to pierwsza część , lecz już siódmy tom z serii . Nie przeszkodziło mi to w odnalezieniu się w historii. Chociaż jak wszyscy wiemy , lubimy czytać od początku 😉 Ja wiem , że muszę przeczytać poprzednie książki i wypatrywać będę kolejnej . Dużo bohaterów , kilka miejsc zdarzeń – można się pogubić . Dla niektórych na pewno może to przeszkadzać w odnalezieniu się w tej sprawie . Ja jestem z tych , co lubią jak się dużo dzieje . Książka jest tak zagadkowa , że w sumie nie wiadomo co tutaj przeważa ? Czy jest to zaginięcie rodziny Garbarczyków sprzed lat ? Czy może morderstwo kobiety i trójki dzieci i podejrzenie rzucone na Gustawa , który może się okazać ojcem zabitej rodziny i człowiekiem poszukiwanym? Może sprawa dotyczy sekty , która prowadzi reinkarnację za życia ? Czy jest możliwe , że zgromadzenie religijne łączy te wszystkie ofiary i jest kluczem , który otwiera wszystkie drzwi ? Hubert Meyer to profiler , który wciąga się w wir pracy i tworzy pionierski Wydział Wsparcia Dochodzeń . Zbiera do projektu najzdolniejszych defektów z kraju . Jest wśród nich aspirant Grzegorz Kaczmarek , który angażuje się osobiście ponieważ znał Gustawa Garbarczyka i nie wierzy w jego winę . Książka pełna tajemnic , niespodzianek i mroku . Czy tak od razu można rozpoznać , o co chodzi , kto jak i gdzie ? Szczerze do samego końca dla mnie była to czarna magia , kto jest winny ? To co nam już się wydaje , że tak będzie , za moment obraca się w proch . Książka taka , że niestety nie sprawdziłam się jako detektyw . Zakończenie pozostawiło mnie w stanie oszołomienia . Ja bardzo lubię takie finały . Gorąco wam polecam . Książkę czyta się szybko , strony uciekają jak szalone . Książka przeczytana dzięki uprzejmości @wydawnictwomuza
Beata
07.06.2022
Książka warta przeczytania. Kiedy zacznie się ją czytać trudno sie od niej oderwać. Za każdym razem kończąc jeden rozdział mówię sobie: " Jeszcze tylko jeden", tylko że ciekawość dalszego ciągu dochodzenia i poszukiwania sprawców zbrodni jest silniejsza by przestać. Bohater jest młodym, ambitnym profilerem, który również miał w swoim życiu chwile niesławy, ale powrócił w szeregi policji i nie poddaje sie dopóki zbrodniarz nie odpowie za swoje czyny. Dlatego też dla tych co lubią zgłębiać tajniki wiedzy kryminalistycznej, którzy lubia poczuć dreszczyk emocji mogę jak najbardziej polecić tę książkę.