nora roberts złota śmierć

Złota śmierć

Nora Roberts

Świat Książki
2023


Gdzie kupię

Jubileuszowy, pięćdziesiąty tom bestsellerowej serii Oblicza śmierci. Porucznik Wydziału Zabójstw nowojorskiej policji Eve Dallas mierzy się z tajemniczym zabójcą.

W Nowym Jorku znów ktoś popełnia seryjne morderstwa. Tym razem giną szanowani obywatele. Sposób popełnienia przestępstwa jest nietypowy: morderca wysyła dobrze zabezpieczone pojemniki w formie otwieranych, pozłacanych gęsich jaj. Ktoś pokrywa je od wewnątrz środkiem izolującym na bazie ołowiu i wypełnia trującą, żrącą substancją, która po uwolnieniu z pojemnika – w zetknięciu z powietrzem – zamienia się w śmiercionośny gaz i zabija ofiary w ciągu kilku minut.

Dlaczego ktoś pozbawia życia poważane osoby?

Czy dociekliwej Eve Dallas uda się rozwikłać skomplikowaną sieć zabójczych powiązań, wykryć motywy zbrodni i zapobiec kolejnym śmierciom w kolorze złota?

Niezwykły thriller Nory Roberts (J.D. Robb), autorki powieści sprzedanych w pięciuset milionach egzemplarzy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

3.7 / 5
3 ocen
1 recenzji
5 0
4 2
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Monika
13.04.2023
O autorce Norze Roberts prawdopodobnie większość czytelników przynajmniej słyszała, ewentualnie przeczytała chociaż kilka jej książek. Jej ogromny dorobek sprawia, że trudno uwierzyć i wstyd się przyznać, że nie znając żadnego z wcześniejszych 49 tomów serii "Oblicza śmierci" przeczytałam dopiero ostatnią – marcową premierę pt. " Złota śmierć". Jest to wydanie 50-te tej serii, jubileuszowe – więc miałam wobec niego dość wygórowane oczekiwania, zwłaszcza po poleceniach z okładki i kilku bardzo pozytywnych opiniach w social mediach. Czy się nie zawiodłam? Już sama okładka przyciąga i intryguje – książka jest bardzo pięknie wydana, stała się ozdobą mojej biblioteczki; jednak nie od dziś wiadomo, że nie ocenia się książki po okładce… Fabuła zapowiada się bardzo interesująco, jak na rasowy kryminał pisany przez doświadczoną autorkę przystało. Otóż, w Nowym Jorku ktoś popełnia seryjne morderstwa. Tym razem giną szanowani obywatele, w dodatku tacy, którzy wydawaliby się nie mieć wrogów, a z całą pewnością nikogo, kto życzyłby im śmierci . Sposób popełnienia przestępstwa jest interesujący – wyobraźcie sobie, że otrzymujecie paczuszkę od kuriera, która wygląda jak mały prezent. Po otwarciu znajdujemy szkatułkę w której znajduje się pozłacany przedmiot. Morderca wysyła dobrze zabezpieczone pojemniki w formie otwieranych, pozłacanych gęsich jaj. Ktoś pokrywa je od wewnątrz środkiem izolującym na bazie ołowiu i wypełnia trującą, żrącą substancją, która po uwolnieniu z pojemnika – w zetknięciu z powietrzem – zamienia się w śmiercionośny gaz i zabija ofiary w ciągu kilku minut. Po tej książce, chyba zacznę inaczej patrzeć na wszystkie niepotwierdzone paczki, które często zdarza mi się dostać ze względu na np. brak mojego adresu mailowego w bazie danych. Najmocniejszą stroną pióra autorki jest moim zdaniem kreacja bohaterów. Jak już wspominałam – to moje pierwsze spotkanie z jej twórczością, a niektórzy pojawili się w tej serii już wcześniej. W ogóle w niczym mi to nie przeszkadzało – bohaterowie od ofiar, przez śledczych po podejrzanych i mordercę są tak rewelacyjnie ze wszystkimi szczegółami przedstawieni, że czytelnik bez najmniejszego problemu może wczuć się w ich sytuację i zaprzyjaźnić się z nimi i zarówno z ich problemami i radościami. Klimat Nowego Jorku sprawia, że tę książkę pochłonęłam jak dobry film kryminalny, co potęgowały świetne dialogi i idealny balans między pracą śledczych a ich życiem prywatnym. Z pewnością "Złota śmierć", to książka, po którą warto sięgnąć – gwarantuje rozrywkę na wysokim poziomie. Polecam wszystkim wielbicielom kryminałów, zwłaszcza tym, którzy jak ja muszą dużo nadrobić w poznaniu twórczości Nory Roberts.