zostań przy mnie serial harlan coben

Zostań przy mnie

Harlan Coben

Albatros
2021


Gdzie kupię

Troje ludzi, mroczne sekrety i przeszłość, która zagraża ich życiu…

„Zostań przy mnie” serial na podstawie powieści Harlana Cobena już 31 grudnia na platformie Netflix! W rolach głównych występują: Cush Jumbo, James Nesbitt, Richard Armitage and Sarah Parish.

Życie Megan Pierce to ucieleśnienie Amerykańskiego Snu – mąż prawnik, piękny dom, dwójka dzieci. W jej przypadku stabilizacja nie jest jednak równoznaczna ze szczęściem. Megan tęskni za swoją bujną przeszłością striptizerki z Vegas i Atlantic City.
Ray Levine może służyć za przykład tego, że fortuna toczy się kołem. Kiedyś gwiazda fotoreportażu; teraz paparazzi topiący rozgoryczenie w alkoholu, świadczący usługi niedoszłym celebrytom.

Detektyw Broome, choć jest tuż przed emeryturą, wciąż prowadzi śledztwo w sprawie sprzed siedemnastu lat. Regularnie odwiedza rodzinę Stewarta Greena, zaginionego mężczyzny.

Megan, Ray i Broome. Wiele lat temu w życiu tych ludzi wydarzyło się coś, co mogłoby ich zrujnować.

Tajemnicze zniknięcie kolejnego mężczyzny może ujawnić łańcuch zbrodni, których nikt dotąd nie powiązał.

Najbardziej szokujący thriller Harlana Cobena, który pokazuje, jak sprawnie skonstruowane kłamstwo może zapewnić wspaniałe życie…
Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.2 / 5
17 ocen
9 recenzji
5 9
4 3
3 4
2 1
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Anna Jelonek
28.01.2022
Przeważnie sceptycznie podchodzę do lektury wiedząc, że na jej podstawie powstał serial. Tym bardziej, że rzadko się zdarza naprawdę dobra ekranizacja. Dlatego nie oglądam. Czytam. Tym razem wybór padł na tę książkę. Harlan Coben nie zawodzi, choć w trakcie lektury zastanawiałam się gdzie to "coś", co pozwala nazywać autora "mistrzem gatunku". Powrót do przeszłości jest dość popularny i ciężko o coś, co zadziwi czy zaciekawi czytelnika. Styl i fabuła sprawiają, że czyta się szybko i przyjemnie. Nie brakuje drastycznych/brutalnych opisów, momentami nawet sadystycznych… Brakuje natomiast szybkich zwrotów akcji, niepokoju (strachu?), napięcia czy grozy. Zakończenie zaskakuje jednak do tego stopnia, że wystarczająco rekompensuje te wszystkie braki i udowadnia, że Coben zasługuje na miejsce w czołówce "thrillerowców".
zaczytanapanienka
24.01.2022
Po skończeniu stwierdzam, że męczące czytanie „żeby dokończyć” nie miało jednak sensu. Czułam się jakbym przeniosła się do czasów szkolnych, ślęcząc nad nudną szkolną lekturą. Szorstki język może obrazowy, ale do mnie nie przemawiający. Czas na serial, może będzie mniej rozczarowujący.
Dorota Sawicka
23.01.2022
Czy można zapomnieć o przeszłości? Czy da się wieść spokojne życie po burzliwym początku? Megan, szczęśliwa żona i matka prowadząca ustabilizowane życie klasy średniej boleśnie przekona się, co się dzieje, gdy demony przeszłości powrócą. Powieść napisana wartkim i szybkim językiem, a akcja, jak u Hitchcocka, narasta od pierwszych stron w oszałamiającym tempie, nie pozostawiając miejsca na złapanie oddechu. Coraz to szybsze i nowe zwroty akcji nie pozwalają na zbyt wczesne odkrycie, kto jest mordercą, a koniec zaskakuje. Postaci są silne i mocne, dobrze zarysowane, motywy działania ludzkie i jak to często bywa, zabójca nie zawsze jest jednoznacznie złym człowiekiem, pomimo że niszczy życie wielu ludzi. Świetny thriller, dopracowany w każdym szczególe, polecam, kapitalna lektura, od której nie można się oderwać do samego końca.