2 POWIEŚCI, KTÓRE ŁĄCZY HISTORIA, WOJNA I MIŁOŚĆ!

31.10.2016
wojna i miłość

Wojna to czas, który pokazuje nasze słabości, ale i to do czego jesteśmy zdolni w wyjątkowych sytuacjach. To także moment, kiedy musimy podejmować trudne decyzje, doświadczamy ekstremalnych rzeczy i emocji. Zaczynamy zdawać sobie sprawę z ulotności życia i doceniamy każdą chwilę. Właśnie dlatego losy ludzi toczące się podczas zawieruchy wojennej intrygują i wzbudzają emocje. Wszyscy znamy niezwykłe „Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell – książkę pokazującą losy córki plantatora bawełny, Scarlett O’Hary, w czasie wojny secesyjnej. Charakter głównej bohaterki dorównywał burzliwym czasom 😉 To fantastyczna opowieść o miłości, chęci do życia i wojnie, która te plany zmieniła. Poniżej przedstawiamy nowości – dwie powieści, w których wojna i miłość również odgrywają równorzędne role.

90097072 slowik 135x215 brosz ze skrzyd.indd

Słowik, Kristin Hannah

Powieść Hannah została zainspirowana autentyczną historią – życiem Andrée de Jongh, bohaterki francuskiego ruchu oporu. Głównymi postaciami w książce są dwie siostry – Isabelle i Vianne. Historia rozgrywa się w czasie II wojny światowej w 1940 roku we Francji. Isabelle wstępuje do ruchu oporu. Kiedy mąż Vianne dołącza do wojska, ona musi samodzielnie ratować życie własne i dzieci. Bohaterki w okupowanej Francji doświadczają skrajnych sytuacji i muszą dokonać niełatwych wyborów. Na własną rękę podejmują walkę z Niemcami. Dramatyczna, ale także piękna i wzruszająca powieść. Akcja rozwija się powoli, by stopniowo nabierać tempa.

„Słowik” jest pierwszą powieścią, która przyniosła pisarce międzynarodową sławę. Premiera miała miejsce w lutym 2015 roku. Książka sprzedała się w 2 milionach egzemplarzy i przez ponad 75 tygodni była na liście bestsellerów „New York Times’a”. Zdobyła też tytuł książki roku m.in. według „Amazona” i „Wall Street Journal”. Książka zostanie zekranizowana, prace nad scenariuszem już trwają!

Fortuna II tom

Fortuna i namiętności. Zemsta, Małgorzata Gutowska-Adamczyk

„Fortuna i namiętności” to druga część serii napisanej przez Małgorzatę Gutowską-Adamczyk. Pierwszy tom „Klątwa” rozpoczął historię toczącą się w osiemnastowiecznej Polsce, czyli czasie, w którym do kraju wkroczyła armia rosyjska, a zwolennicy Augusta III i Stanisława Leszczyńskiego podzielili się na dwa wrogie obozy. Zwykli ludzie zostali wplątani w działania zbrojne. Na tym tle rozgrywa się także inna historia – skromnej Zofii i namiętnej Cecylii. Ich dzieje są niemniej burzliwe! Wartka akcja i pełna namiętności fabuła – powieść pochłania na długo!

Polecamy!

Zapisz

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora