3 TYTUŁY, KTÓRYCH NIE MOŻESZ PRZEGAPIĆ!

06.06.2017
3 TYTUŁY KTÓRYCH NIE MOŻESZ PRZEGAPIĆ

Wreszcie temperatury poszybowały w górę, mamy sporo słońca, więcej energii i pozytywnie patrzymy na świat. Kwitną nie tylko kwiaty, mamy też wysyp kryminałów! Spośród nich przygotowaliśmy dla Was trzy propozycje, które dodatkowo umilą Wam czas spędzany w parku, na tarasie czy w ogrodzie.

Umiejętnie budowany niepokój, zagadki, tajemnice odkrywane krok po kroku, atmosfera osaczenia i rodząca się panika to uczucia, których możecie się spodziewać J Jeśli lubicie duże emocje, te książki Wam ich dostarczą!

oszukana-w-iext48316969

Oszukana, Charlotte Link

Charlotte Link słynie z umiejętności budowania specyficznego, potęgującego napięcie klimatu w swoich thrillerach. W nowej powieści również go nie zabraknie. Główna bohaterka – Kate, nie potrafi pogodzić się ze śmiercią ojca – emerytowanego policjanta, który został napadnięty w domu, skrępowany i torturowany. Sprawę prowadzi uzależniony od alkoholu śledczy. Kate nie ufa mu i na własną rękę próbuje rozwikłać zagadkę. W książce mamy drugi, pozornie nie związany wątek. Poznajemy Jonasa Crane’a – mężczyznę zmęczonego pracą i życiem, poszukującego ciszy i spokoju. Wraz z rodziną udaje się do opuszczonego domu, znajdującego się z dala od cywilizacji. Niestety jak się okaże, nie zazna tu spokoju… Niepokojąca atmosfera, gra pozorów i trudne do przewidzenia rozwiązanie zagadki to gwarancja dobrej zabawy! Dodatkowo rozbudowana fabuła rozprasza i sprawia, że kilka niezależnych wątków utrudnia dojście do prawdy. Trzeba czytać uważnie i skupić się na wielu elementach, by rozwikłać tajemnicę 🙂

deniwelacja

Deniwelacja, Remigiusz Mróz

Powieści Mroza czyta się świetnie i nie można się od nich oderwać! Dlatego czytelnicy z żalem odkładali na półkę „Trawers”, czyli ostatnią część trylogii z komisarzem Forstem, pozbawieni nadziei, że pisarz powróci do tej serii. A jednak! 😉 W „Deniwelacji” ponownie akcja rozgrywa się w Zakopanem, czyli mrozowskiej stolicy zbrodni. Topniejący w Tatrach śnieg odsłania zwłoki grupy kobiet. Nie są to jednak zaginione turystki, na ich ciałach nie ma śladów świadczących o zabójstwie, nie udaje się także odnaleźć niczego, co by łączyło ze sobą ofiary. Kolejne zaginięcia kobiet, potwierdzają to czego wszyscy się obawiają – na Podhalu znów grasuje seryjny morderca. Policja poszukuje komisarza Forsta, który po ciężkich doświadczeniach, które śledziliśmy w poprzednich częściach, zapadł się pod ziemię. „Deniwelacja” to spotkanie ze znanymi bohaterami, ale także nowa, zaskakująca sprawa kryminalna ze świetnie skonstruowaną zagadką.

43bf7222bc41c2be3506249adb82f887

Krąg, Dave Eggers

Autor stworzył w tej powieści przerażającą, bo niestety realną wizję przyszłości. Rzeczywistość, w której być może niedługo przyjdzie nam żyć, to totalna inwigilacja i zero prywatności! Młoda dziewczyna dostaje pracę marzeń! Zostaje zatrudniona w słynnym Kręgu – prestiżowej korporacji. Mae jest zachwycona pięknym otoczeniem, tak odmiennym od ciasnych boksów, w których pracowała do tej pory. Firma zapewnia  także siłownię, jadalnię, miejsca odpoczynku, nowy sprzęt i przynależność do wspólnoty. Wszystko wydaje się perfekcyjne, jednak praca w Dziale Doświadczeń Klienta z każdym dniem staje się coraz bardziej eksploatująca. Dziewczyna wpada w wir obowiązków – poza pracą, powinna angażować się w kanałach społecznościowych i aktywnie promować produkty firmy. Bohaterka zaczyna spędzać w firmie 24 godziny na dobę, mieszka w służbowym pokoju, nie ma czasu dla rodziny, ani znajomych. Powoli każda sfera jej życia zostaje zagarnięta przez korporację, a jej życie jest praktycznie cały czas on-line, każdy jej ruch śledzi kamera. Jeśli trudno Ci wyobrazić sobie tak daleko posuniętą inwigilację, koniecznie przeczytaj książkę! To historia o marzeniach, młodości i potędze Internetu! Od 19 maja w kinach można oglądać ekranizację tego bestsellera. Główne role zagrali Emma Watson i Tom Hanks.

Wszystkie 3 tytuły, których nie możesz przegapić kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora