3 WAŻNE KSIĄŻKOWE ROZMOWY

20.02.2017
książkowe rozmowy

Luty to miesiąc miłości. Ze względu na Walentynki dużo o niej słyszymy i czytamy. Często uczucie to zawężane jest tylko do tego, którym obdarzamy partnera. Gdy spojrzymy na miłość szerzej, okaże się, że to odpowiedź na wiele problemów i cudowne lekarstwo!

Bliskie kontakty z innymi ludźmi są niezbędne do szczęśliwego życia. Właściwie wszyscy o tym wiemy, ale na co dzień mało o te relacje zabiegamy. W codziennej bieganinie zapominamy o bliskich i uczuciach, a przecież to miłość chroni nas przed samotnością, dodaje sił i energii. Ludzie pytani co jest dla nich w życiu najważniejsze, odpowiadają najczęściej: szczęśliwe małżeństwo, dobre relacje rodzinne i przyjaciele. Dużo rzadziej wymieniają karierę czy posiadanie mieszkania. Chcemy kochać i być kochanymi 🙂

Wszystkie poniższe książki mówią o potrzebie miłości. Miłości do drugiego człowieka, ale także samego siebie. Wyobrażacie sobie jak wyglądałby świat gdybyśmy mieli więcej sympatii, wyrozumiałości oraz akceptacji siebie i innych? 🙂

Kaczkowski, Wiśniewski i Miller skłonią Was do zrobienia sobie przerwy i rozważań na temat relacji jakie macie z rodzicami, przyjaciółmi, dziećmi i partnerami.

Dekalog księdza Kaczkowskiego, Katarzyna Szkarpetowska

Ksiądz Jan Kaczkowski zdobył powszechny szacunek dzięki autentyczności  i umiejętności zrozumienia problemów innych ludzi. Poważnie traktował każdego i nie bał się rozmawiać o sprawach najtrudniejszych. Przed Wami kolejny wywiad, w którym cierpliwie tłumaczy i rozwiewa nasze wątpliwości. Nie poucza, a dzieli się swoim doświadczeniem. Dziesięć przykazań – dziesięć rozdziałów. To krótka rozmowa z księdzem o fundamencie wiary, czyli o przykazaniach. W rozmowie księdza z dziennikarką Katarzyną Szkarpetowską zostały one omówione i poparte przykładami z życia, dzięki czemu przestały być tylko suchymi stwierdzeniami. Dzięki takiej formie łatwiej je zrozumieć, odnaleźć ich zastosowanie we współczesnym świecie i w życiu codziennym. Mowa w nich o naszych relacjach z Bogiem, rodzicami, partnerami i naszych postawach wobec innych. Do wywiadu została dołączona płyta CD z czterema wyjątkowymi nagraniami. Wśród nich znajduje się „Ostatnia droga krzyżowa” ze stycznia 2016 roku, nagrana dwa miesiące przed śmiercią duchownego.

Eksplozje, Janusz L. Wiśniewski

„Eksplozje” to zbiór szesnastu opowiadań o różnych aspektach relacji damsko-męskich. Janusz L. Wiśniewski zaprosił do współpracy ośmiu mężczyzn: Tomasza Jastruna, Daniela Odija, A.J. Gabryela, Alka Rogozińskiego, Igora Brejdyganta, Jacka Melchiora, Pawła Palińskiego i Ahsana Ridha Hassana. Napisali oni swego rodzaju odpowiedzi na teksty Wiśniewskiego. Opowiadania zestawione są parami, wzajemnie uzupełniają się, dopowiadając pewne kwestie lub rozbudowując temat. To niezwykle poruszający zbiór historii o kobietach i relacjach damsko-męskich. Dużo jest w nich smutku i tęsknoty, ale także miłości i nadziei. Podczas czytania pojawia się wiele emocji, które pozostają na dłużej i skłaniają do analizy własnego życia.

Seksownik. Rozmowy spod łóżka, Katarzyna Miller, Beata Pawłowicz

Czy warto czytać o seksie? Seks wydaje się wszechobecny. Bije z niemalże każdej okładki kolorowych magazynów. W wielu reklamach, także telewizyjnych i radiowych, można odnaleźć do niego aluzje. Często słychać opinie, że tym tematem jesteśmy już zmęczeni, ponieważ zbyt często wykorzystywany jest do celów marketingowych. Jednak to bardzo ważna sfera życia i nie można jej bagatelizować. Katarzyna Miller to lubiana psycholożka i psychoterapeutka, a Beata Pawłowicz to dziennikarka związana z magazynem „Zwierciadło”. Panie rozmawiają m.in. o tym czego mężczyźni chcą od kobiet, co daje żartowanie z seksu,  o pornografii i seksie na co dzień. Czyli o wszystkim tym co uprawianiu seksu towarzyszy i ma na niego ogromny wpływ – o emocjach, relacjach, społecznym postrzeganiu związków, miłości i seksualności.

Polecamy!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin.

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora