6 KSIĄŻEK NA PREZENT DLA 6 WAŻNYCH OSÓB W TWOIM ŻYCIU

23.12.2019

Jak już zapewne wiesz, książki są najlepszym pomysłem na prezent 🙂 Jednak kiedy przychodzi wybrać, okazuje się, że nie jest to proste. Na półkach księgarni stoi bowiem ogrom książek, z których każda kusi, by po nią sięgnąć. Nie wiesz, jaką książkę pod choinkę kupić dla swoich najbliższych? Sprawdź nasze podpowiedzi.

Dla teściowej – Camilla Läckberg “Czarownica”

Skojarzenia tytułu z adresatką prezentu zupełnie przypadkowe 😉 Książki Camilli Läckberg są po prostu dobrym pomysłem na prezent dla każdego. Pokochają je zarówno Ci, którzy są miłośnikami kryminałów, jak i Ci, którzy nieczęsto sięgają po ten gatunek literacki. To dlatego, że oprócz kryminalnej zagadki do rozwiązania, Camilla Läckberg serwuje swoim czytelnikom sporo wątków obyczajowych, pokazuje społeczne relacje, opisuje sytuacje codzienne i skupia się na osobistych relacjach pomiędzy bohaterami. To trochę tak, jakby autorka obserwowała swoich bohaterów z okna swojego domu. Kto więc lepiej niż teściowa nie odnajdzie się w tej sytuacji?

Przeczytaj recenzję: Camilla Läckberg “Czarownica”

 

Dla partnera – Naval „Ekstremalnie. Poradnik treningowy”

Twój partner zapomniał, gdzie jest najbliższa siłownia? A może wręcz przeciwnie – spędza na siłowni połowę swojego czasu? Bez względu na to, jaki ma stosunek do wysiłku fizycznego, podaruj mu pod choinkę ten ekstremalny przewodnik. Ale uwaga – czytanie będzie okupione wysiłkiem, potem i bólem fizycznym. To, co jest dodatkową wartością książki, to pakiet praktycznych i przede wszystkim sprawdzonych informacji na temat realiów działania jednostek specjalnych. Naval jest bowiem byłym GROM-owcem, przez 14 lat służył jako operator w zespole bojowym. A który mężczyzna nie marzył choć przez chwilę, że jest żołnierzem do zadań specjalnych 😉

Przeczytaj recenzję: Naval „Ekstremalnie. Poradnik treningowy”

 

Dla partnerki – Artur Górski, Andrzej Gryżewski „Macho. Instrukcja obsługi”

Chcesz coś powiedzieć swojej partnerce, ale nie wiesz, jak to zrobić? Kup jej książkę, która zrobi to za ciebie 🙂 Doskonale sprawdzi się w tej roli książka Artura Górskiego i Andrzeja Gryżewskiego. Dzięki niej Twoja partnerka zobaczy, że za ciemnymi okularami i pod naprężonym torsem ukrywa się wrażliwy człowiek, który po prostu pragnie miłości i akceptacji. Chociaż zaraz, twoja partnerka pewnie to już wie 😉 Ale kupno książki to zawsze dobry pomysł. Kto wie, może skłoni was do ważnej rozmowy?

Przeczytaj recenzję: Artur Górski, Andrzej Gryżewski „Macho. Instrukcja obsługi”

 

 

Dla ojca – Łukasz Orbitowski “Kult”

Czasy PRL-u, Oława. To niewielkie miasto w województwie dolnośląskim zyskuje ogromną sławę – na tamtejszych działkach objawia się Maryja. Czy to prawda? Każdy ma na ten temat inną teorię, ale każdy tę teorię chce sprawdzić w praktyce. Dlatego w ciągu roku do Oławy przyjeżdża ponad 100 tysięcy pielgrzymów. Każdy, komu przyszło żyć w czasach PRL-u, zna tę historię. Każdy zapewne ma na jej temat swoje zdanie. Bez względu na to, jaki stosunek ma do niej twój ojciec (a może wujek lub teść), warto tę książkę podarować w prezencie. Historia oławskich objawień jest bowiem tylko tłem, pretekstem do fascynującej opowieści o miłości, stracie, lojalności i próbie zrozumienia bliskich. To także próba zrozumienia mentalności ludzi, których ukształtowała Polska Ludowa. Fantastyczna podróż do przeszłości z lekkim przymrużeniem oka, ale także z dużą dawką społecznej analizy.

Przeczytaj recenzję: Łukasz Orbitowski “Kult”https://www.czytamwszedzie.pl/czytamy/troche-smieszni-troche-straszni-polacy-pisza-o-polakach/

Dla mamy – Richard Paul Evans “Dziennik Noel”

Nie ma nic lepszego, jak podarować swojej rodzicielce wspaniałą, ale niebanalną, świąteczną opowieść. Nieważne, czy na co dzień jest fanką kryminałów, literatury faktu czy namiętnych romansów. Na ten magiczny czas chętnie odstawi swoich ulubionych autorów po to, by sięgnąć po coś, co wprowadzi ją w magiczny klimat, pozwoli się zrelaksować i odpocząć, oraz wynagrodzi jej czas przygotowań przedświątecznych. Książka Richarda Paula Evansa nie jest banalną historyjką o szukaniu prezentów od Mikołaja. To powieść, która
skłania do refleksji nad własnym życiem, a okres przedświąteczny tylko dodaje jej uroku. W sam raz na zimowy wieczór z kubkiem gorącej herbaty i ciepłym kocem.

Przeczytaj recenzję: Richard Paul Evans “Dziennik Noel”

 

Dla nietuzinkowej przyjaciółki – Paulina Świst „Sitwa”

Twoja przyjaciółka jest fanką kryminalnych historii? A może pikantnych romansów? W tej książce znajdzie i jedno, i drugie. Paulina Świst bowiem nie zamyka się w jednym gatunku. Do prawniczego kryminału, gatunku który zyskał ogromną popularność, dodaje coś jeszcze – pikantną, śmiałą erotykę. Taką kombinację z chęcią przyjmie osoba bezkompromisowa, odważna i śmiało dążąca do celu. Znasz kogoś takiego? Pomysł na prezent masz gotowy!

Przeczytaj recenzję: Paulina Świst „Sitwa”

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora