6 NAPRAWDĘ ODJECHANYCH KSIĄŻEK KUCHARSKICH

28.12.2016
książka kucharska

Nadchodzi karnawał, czas domówek. Zanim zaprosimy znajomych na wspólne dyskusje o literaturze, warto zastanowić się, co im podać do jedzenia. Inspiracje znajdziemy w książkach… kucharskich. Oto odjechane książki kucharskie!

The Male Chauvinist’s Cookbook

kuch_male_chauvinist

Na dobry początek – perełka z roku 1974. Poprawność polityczna? Ani grama! Tytuł nie kłamie – to książka kucharska dla męskich szowinistów. Zawiera przepisy na potrawy, które mają zachwycić zaproszoną na randkę niewiastę i pomóc jej podjąć decyzję o przejściu do negliżu. Według recenzji czytelników na Amazonie, przepisy są warte wypróbowania – nawet w oderwaniu od całej tej randkowo-szowinistycznej otoczki.

Fifty Shades of Chicken

chicken

Tak jest. Oto książka kucharska i parodia słynnego cyklu erotyków dla gospodyń w jednym. Zawiera pięćdziesiąt przepisów na potrawy z kurczaka, okraszonych dwuznacznymi fotografiami. Będą jak znalazł, jeśli zwykła kuchnia wydaje się za mało pieprzna.

Astronaut’s Cookbook

kuch_astronauts_cookbook

Dla wszystkich znudzonych ziemską kuchnią. “Astronaut’s Cookbook” zawiera nie tylko przepisy na dania doskonale nadające się do spożywania w kosmosie, ale także praktyczne porady, których udzielają autentyczni astronauci. Czytelnik dostaje też solidną porcję naukowej wiedzy (choćby dotyczącej fizyki płynów). Nigdy nie wiadomo, czy nie okaże się potrzebna. Lepiej wiedzieć, jak się zachować, gdy przyjdzie nam śniadać w kosmosie.

Last Dinner on the Titanic

kuch_last-diner-on-the-titanic

Nie spodziewałem się, że książka kucharska może być szczerze depresyjna. A jednak! Oto wierny zapis menu z ostatniej kolacji podanej na Titanicu. Potrawy można sobie śmiało przygotować i zatonąć w melancholijnej refleksji o nieuchronności przemijania. Warto zauważyć, że autorzy piszą także o daniach serwowanych pasażerom drugiej i trzeciej klasy.

Natural Harvest

kuch_natural-harvest

To z kolei książka kucharska zawierająca przepisy na dania… z nasienia. Dokładnie tak. Z ludzkiego nasienia. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że publikacja nie jest żartem. Przyznaję: nie wiem, co więcej napisać.

The Post-Petroleum Survival Guide and Cookbook

kuch_post_petroleum_survival_guide_cookbook

Koniec naszej cywilizacji nie musi oznaczać końca smacznej kuchni. Jeśli bardziej niż wyczerpania się paliw kopalnych i spowodowanych tym faktem wojen, katastrof i chaosu obawiasz się monotonnej diety, koniecznie zaopatrz się w tę książkę. Poza przepisami na potrawy z ekologicznych składników, znajdziesz tu porady dotyczące przechowywania żywności i utylizacji odpadów w warunkach postapokaliptycznych.

Zapisz

Autor

Piotr Rogoża
Piotr Rogoża
Rocznik 1987. Prawie ukończył kulturoznawstwo. Autor trzech książek i szeregu opowiadań, scenarzysta gier komputerowych, tłumacz angielskiego, copywriter. Członek „Writers Guild of America.
Artykuły autora