8 POMYSŁÓW NA PREZENT NA DZIEŃ KOBIET!

05.03.2018

Szukasz pomysłu na dobry prezent dla bliskich Ci kobiet? A może sama chcesz sprawić sobie przyjemność kupując książkę, by w ten wieczór odpocząć i spędzić go czytając ciekawą lekturę? Przygotowaliśmy zestawienie różnorodnych książek, bo ile kobiet, tyle temperamentów!

Kostyszyn_Ch__wapanidomu

1.  Ch***Owa Pani Domu to nazwa fanpage’a Magdaleny Kostyszyn, która w opozycji do promowanej przez media, oczekiwanej przez społeczeństwo i pewnie narzucanej sobie przez same kobiety, wizji bycia perfekcyjną, stworzyła miejsce, gdzie  króluje zdrowy rozsądek, ironia i humor. Książka o tym samym tytule jest podsumowaniem, uzupełnieniem bloga i zdecydowanym głosem, że dążenie do doskonałości jest bez sensu! Ch***Owa Pani Domu to bunt wobec utartych schematów. Zawarte w książce treści wywołują salwy głośnego śmiechu. Równie odprężająca będzie lektura książki

i-wielki-ogarniacz-zycia-czyli-jak-byc-szczesliwa-nie-robiac-niczego-pani-bukowa

2. Wielki Ogarniacz Życia czyli Jak być szczęśliwym nie robiąc niczego autorstwa Pani Bukowej. Autorka również zaczęła od prowadzenia fanpage’a na Facebooku, gdzie w ironiczny i prześmiewczy sposób komentuje rzeczywistość. Jej charakterystyczne teksty zyskały wielką popularność. Książka jest zabawna, ironiczna, pełna ciętego humoru i trafnych spostrzeżeń dotyczących współczesnego świata. Można się przy niej uśmiać do łez!

9788381320207

3. Nigdy nie jest za późno, Pema Chördön. Pema Chördön to światowej sławy buddystka, którą pokochały gwiazdy Hollywood, m.in. Oprah Winfrey. Jej poradnik dobrze mieć w swojej biblioteczce na wypadek trudnych chwil w życiu, a takie niestety od czasu do czasy przytrafiają się każdemu. Według autorki najważniejsze jest, by ze złych doświadczeń umieć czerpać siłę, budować swoją życiową mądrość i przekształcać bolesne przeżycia w coś wartościowego. Przypomina także, że źródłem swojego szczęścia jesteśmy my sami. Słynny poradnik Pemy Chördön to lektura inspirująca kobiety na całym świecie!

1443098-pdw_book_cover

4. Każdego dnia, David Levithan. To książka niezwykła, tak jak jej główny bohater! „A” to odrębny byt, który nie ma własnego ciała. Co noc zamieszkuje na jeden dzień inną osobę. Raz jest to dziewczyna, innym razem chłopak. Przeżywa każdy dzień tak, by nie zaszkodzić człowiekowi, w którego ciele akurat przebywa. Nigdy nie wie, kim będzie następnego dnia, ani gdzie się znajdzie. Pogodzony ze swoim losem, stosuje zasadę nie angażowania się i nie mieszania w czyimś życiu. To podejście gwałtownie się zmienia, kiedy budzi się w ciele Justina i poznaje jego dziewczynę Rhiannon. „A” chce być z nią bez względu na wszystko! Ta mądra historia pokazuje, że w prawdziwej miłości ani wygląd, ani płeć nie mają znaczenia! Po jej przeczytaniu docenia się to co się ma, nawet te najbardziej oczywiste rzeczy. „Każdego dnia” to książka inna niż wszystkie, niesamowita bajka, która wzrusza.

i-herbaciana-dziewczyna-lisa-see

5. Herbaciana dziewczyna, Lisa See. Li-yan żyje wraz z rodziną w odległej wiosce w prowincji Yunnan. Pory roku i uprawa herbaty wyznaczają rytm jej życia. Pewnego dnia pojawia się w wiosce nieznajomy. Mężczyzna znajduje w tym miejscu rzadką odmianę herbaty, której długo poszukiwał. Li-yan zostaje jego tłumaczką. Od tej pory jej życie całkowicie się zmienia. Dziewczyna łamie zasady, które do tej pory rządziły jej życiem. Po urodzeniu nieślubnego dziecka, zostawia maleńką córkę w najbliższym mieście. Haley, córka Li-yan, wiedzie szczęśliwe życie, ale cały czas rozmyśla nad tym skąd pochodzi i jakie są jej korzenie. Bardzo kobieca historia!

1453345-grzesznica

6. Grzesznica Petry Hammesfahr. To świetna rozrywka dla kobiety, która lubi naprawdę zagmatwane historie. Bohaterką jest Cora Bender, którą poznajemy gdy zostaje osadzona w więzieniu za zamordowanie nieznajomego mężczyzny. Ten czyn zupełnie do niej nie pasuje. Ma rodzinę, męża i córkę, pracuje, a znajomi określają ją jako dobrą osobę. Śledczy podejrzewają, że kobieta postradała zmysły. Jej postępowanie trudno jest wyjaśnić, a dodatkowo trudno nawiązać z nią kontakt. Historia przedstawiona jest dwutorowo – poznajemy teraźniejszość i przeszłość Cory. Bohaterka opowiada o swoim dzieciństwie i rodzinie. Czytając musimy pamiętać, że bohaterka nas zwodzi i sami musimy odgadnąć co jest prawdą, a co nie. Nie jest łatwo spośród steku kłamstw wyłuskać fakty. „Grzesznica” to bardzo mroczny, nieprzewidywalny thriller psychologiczny, tylko dla naprawdę odważnych kobiet!

baronowna-na-tropie-wandy-kronenberg-najgrozniejszej-polskiej-agentki-sledztwo-dziennikarskie-w-iext52322108

7. Baronówna. Na tropie Wandy Kronenberg – najgroźniejszej polskiej agentki. Śledztwo dziennikarskie, Michał Wójcik. Wanda Kronenberg to bardzo tajemnicza postać. Uznana została za najgroźniejszą polską agentkę, jednak wszystkie szczegóły z jej życia nie są znane, a motywy działania niejasne. Kiedy wybuchła wojna miała 17 lat. Pałac, w którym mieszkała wraz z rodziną, został spalony, a żydowskie pochodzenie stanowiło wyrok śmierci. Wanda nie chciała jednak uciekać, zaczęła prowadzić własną grę i wierzyła, że uda jej się przetrwać. Podobno jednocześnie współpracowała z Gestapo, AK i NKWD. Michał Wójcik – historyk, dziennikarz, laureat Nagrody Historycznej „Polityki” postanowił dowiedzieć się kim naprawdę była. Prześledził życie Wandy i odkrył nieznane fakty, które opisał w „Baronównie”!

5a43a72fe88ae

8. Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi, R.J. Palacio. To bestsellerowa książka R.J.Palacio w wersji dla najmłodszych. Narratorem jest Auggie, mały chłopiec, który urodził się ze zdeformowaną twarzą. Poprzez krótkie teksty i ilustracje opowiada swoją historię. „Cudowny chłopak” to okazja do rozmowy o tolerancji i o tym, by traktować innych tak, jak sami byśmy chcieli być traktowani. Książka uczy szacunku i empatii do drugiej osoby. Jest okazją do wspólnego spędzenia czasu z mamą i tatą!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora