BESTSELLERY – GRUDZIEŃ 2021

11.01.2022
bestsellery grudzień 2021

W grudniu mieliśmy bestsellery różnych gatunków, o różnych historiach i dla różnych ludzi… Do wyboru do koloru, niczym bombki na choince! I jednocześnie jest to wspaniała lista nie tylko prezentowa, ale też noworoczna. Warto przejrzeć, by w ramach postanowienia na nowy rok, spróbować czegoś nowego i znaleźć inspirację na lekturę spoza strefy komfortu.

1. Prawdziwa historia Królowej Życia, Dagmara Kaźmierska

Autobiografia celebrytki, Dagmary Kaźmierskiej. Dobra lektura na początek roku: pokazuje, że życie jest nieprzewidywalne, że to co zaplanujemy w styczniu, może 12 razy zmienić się do grudnia. Czy na lepsze? Zobaczymy! Ale na pewno „Prawdziwa historia Królowej Życia” będzie inspirująca i… ciekawa!

2. Dziewczyny z Dubaju (wydanie filmowe), Piotr Krysiak

Dla tych, którzy obejrzeli już film i dla tych, którzy jeszcze wybierają się do kina. Dziewczyny z Dubaju odsłaniają świat pełen luksusu, ale też cierpienia, wykorzystywania i intryg. Po lekturze tej książki trzy razy się zastanowimy zanim wyjedziemy do Dubaju na wakacje w tym roku.

3. Opowieść wigilijna, Karol Dickens

Klasyka w pięknej oprawie, która może zainspirować na cały rok! Jak żyć, by być szczęśliwym i uszczęśliwiać innych? Pełna refleksji lektura, nie tylko na święta.

4. Mów mi Win, Harlan Coben

Nowy rok, nowy główny bohater Harlana Cobena! Na pierwszy plan wysuwa się ekscentryczny przyjaciel Myrona Bolitara – Win. Czy warto go bliżej poznać?

RECENZJA „MÓW MI WIN” HARLAN COBEN

5. Przepaść. Seria z komisarzem Forstem, Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz i seria z komisarzem Forstem – na dobry początek i w oczekiwaniu na kolejne książki Mroza w tym roku! Nie można mieć zaległości!

6. Gwiazdkowy Prosiaczek, J.K. Rowling

Co zrobić, kiedy zginie ulubiona zabawka? Wyruszyć w magiczną podróż, by ją odnaleźć! Autorka „Harry’ego Pottera” znowu tworzy kolejny zaczarowany świat, do którego zaprasza dzieci duże i małe! To lektura dla najmłodszych, rodziców i, po prostu, dla wszystkich, którzy potrzebują trochę magii w swoim życiu.

RECENZJA „GWIAZDKOWY PROSIACZEK” J.K. ROWLING

7. Wybór, Anne Applebaum, Donald Tusk

„W naszych burzliwych czasach nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądało jutro. Lecz wiemy, że jutro zależy od tego, co zrobimy dzisiaj, teraz.” – mówią w swoich rozmowach Anne Applebaum i Donald Tusk. Jak będzie wyglądała Polska i Europa w grudniu 2022? Co czeka nas za kilka lat na świecie? „Wybór” to świetna lektura, jeśli poszukujemy nieco refleksji o przyszłości.

8. Trzy siostry, Heather Morris

A dla przeciwwagi, cofamy się do przeszłości, w zasadzie do najczarniejszego okresu historii współczesnej. Czy w obozie Auschwitz-Birkenau jest szansa na nadzieję, na zachowanie bliskiej więzi z drugim człowiekiem?

9. Świat według Clarksona. Czy da się to przyspieszyć?, Jeremy Clarkson

Refleksji noworocznej ciąg dalszy. Tym razem jednak podchodzimy do tego z humorem! Jeremy Clarkson jedzie po bandzie!

ARTYKUŁ „ŚWIAT WEDŁUG CLARKSONA” J. CLARKSON

10. Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku, Sara Gay Forden

Na koniec historia rodziny Gucci. Do przeczytania (a później do obejrzenia). Można tu znaleźć kilka wskazówek jak osiągnąć sukces, ale też kilka przestróg jak nie spaść ze szczytu. I jak znaleźć odpowiedni „szczęśliwy” balans między biznesem, a życiem prywatnym?

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora