BESTSELLERY – LIPIEC 2018

06.08.2018

Pożegnaliśmy jeden z najgorętszych miesięcy – wakacyjny lipiec! Co najczęściej czytaliście w upalne, letnie dni? Na miejscu pierwszym bez zmian – „Dziewczyny z Dubaju” Piotra Krysiaka królują bezapelacyjnie, dalej na podium pojawiły się za to nowości – wydanie filmowe „41 dni nadziei” i „Hashtag” Mroza. Za to Katarzyna Nosowska zauważalnie awansowała w naszym rankingu. Sprawdźcie pozostałe najpopularniejsze wybory książkowe!

1. Dziewczyny z Dubaju, Piotr Krysiak

„Dziewczyny z Dubaju” to jedna z najbardziej skandalicznych książek ostatnich miesięcy. Duże pieniądze, podróże, wielki świat. Z jednej strony modelki, artystki, finalistki konkursów piękna, z drugiej bogaci biznesmeni, arabscy książęta, ale też polscy sportowcy i artyści. Jak wyglądało życie ekskluzywnych prostytutek  z Polski?

2. 41 dni nadziei, Susea McGearhart, Tami Oldham Ashcraft (wydanie filmowe)

„41 dni nadziei” króluje zarówno w kinach, jak i wśród wyborów naszych czytelników. Wydanie filmowe tej wzruszającej powieści od razu trafiło na drugie miejsce wśród lipcowych bestsellerów. Historia Tami i Richarda to nie standardowa walka z żywiołem, ale przede wszystkim zwycięstwo miłości nad przeciwieństwami losu. Pozycja warta przeczytania i obejrzenia.

3. Hashtag, Remigiusz Mróz

Twórczości Remigiusza Mroza nie trzeba przedstawiać – jego nowość pojawiła się na podium tuż po wydaniu. „Hashtag” to nie tylko książka dla fanów social media, ale także dobrego kryminału. Jedno wyjście Tesy po przesyłkę, której się zupełnie nie spodziewała, zmienia jej życie o 180 stopni. Zaskakującego rozwoju wydarzeń nie będzie można już zatrzymać…

4. A ja żem jej powiedziała, Katarzyna Nosowska

To pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów Katarzyny Nosowskiej i zespołu Hey. Książka bazuje na wideofelietonach z profilu Nosowskiej na Instagramie. Piosenkarka, a w obecnej roli autorka felietonów, udowadnia, jak ważny jest dystans do samego siebie i zaprzyjaźnienie się ze sobą.

5. Outsider, Stephen King przeczytaj recenzję

„Outsider” to połączenie kryminału i thrilleru, przy którym nie sposób się nudzić. Jeśli podczas czytania wydaje Wam się, że wpadliście na odpowiedni trop, pewnie jesteście w błędzie. Ale to właśnie wyróżnia Kinga – oczywiste staje się nieoczywiste.

6. Kropla nadziei, Katarzyna Michalakprzeczytaj recenzję

Miłośnikom polskiej literatury nie trzeba przedstawiać Katarzyny Michalak. Historia ostatniej części bestsellerowej trylogii pokazuje, że nie można się pododawać nawet wtedy, gdy wszystko się wali. Autorka „Kropli nadziei” powoli wyjaśnia wszystkie wątki z poprzednich tomów, jednocześnie wprowadza nowe osoby, które ożywiają fabułę, dlatego powieść czyta się z wielkim zainteresowaniem.

7. Moje serce w dwóch światach, Jojo Moyes – przeczytaj recenzję

„Moje serce w dwóch światach” to trzeci tom z historią Lou Clark w roli głównej. Wiele czytelniczek zarzucało Jojo Moyes, że drugi tom, czyli „Kiedy odszedłeś”, jest bardzo słaby i ciężko odnaleźć w nim to, za co pokochali część pierwszą – „Zanim się pojawiłeś”. W„Moim sercu w dwóch światach” historia wraca na właściwe tory i znów rozkochuje w sobie fanów Louisy.

8. Czerwony Pająk, Katarzyna Bondaprzeczytaj recenzję

To czwarta i ostatnia już książka Katarzyny Bondy z niesamowitą detektyw i genialną profilerką Saszą Załuską. Gdy zostaje uprowadzona jej córka, okazuje się, że jej porwanie jest powiązane z zagadkowym samobójstwem byłego oficera wywiadu, w którego posiadaniu były dokumenty kompromitujące najważniejszych polskich polityków. Załuska jest gotowa na wszystko, by odnaleźć córkę. Czy jej się to uda?

9. Macbeth, Jo Nesbøprzeczytaj recenzję

Jo Nesbø przenosi nas do lat 70., gdzie Macbeth wyróżnia się na tle innych policjantów. Nie jest przekupny i pnie się po szczeblach kariery. W pewnym momencie okazuje się, że osiągana przez niego władza staje się niebezpiecznym uzależnieniem. Pojawiają się nawiązania do szekspirowskiej tragedii – bohater walczy z ambicjami i wątpliwościami.

10. Decyzja, Charlotte Linkprzeczytaj recenzję

Powieść Charlotte Link to thriller, którego fabuła rozpoczyna się od podjęcia przez jednego z bohaterów fatalnej w skutkach decyzji. Bohater zostaje uwikłany w niebezpieczną intrygę, której wątki sięgają aż dalekiej Bułgarii, a splot różnych wydarzeń spowoduje, że zacznie mu grozić śmiertelne niebezpieczeństwo…Jak zawsze czyta się wyśmienicie!

 

 

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora