BESTSELLERY – SIERPIEŃ 2020

04.09.2020

Różnorodna, zaskakująca i pełna emocji – tak można w skrócie podsumować listę najchętniej czytanych książek w sierpniu. Jest tu bowiem miłość i nienawiść, szczerość i tajemnica, bieda i pieniądze. Zobaczcie, po jakie tytuły sięgaliście w sierpniu najczęściej i zainspirujcie się tymi wyjątkowymi powieściami!

1. Osiedle RZNiW, Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz nie schodzi ze szczytu top listy. Bez względu na to, czy pisze o środowisku prawniczym, medycznym czy o… blokowisku, jego powieści od razu stają się bestsellerami Tym razem pisarz wprowadza nas w kulturę hip-hopową z początku XXI wieku, świat w którym dym unosi się z jointów, a z boomboxów rozchodzi się hip-hop. To w takiej scenerii osadza historię zaginionej nastolatki. Sprawę próbuje rozwiązać Deso – siedemnastoletni raper i chuligan (o złotym sercu skrywanym pod bluzą z kapturem) i nieśmiała kujonka Wika. Tę z pozoru skrajnie różną parę łączy coś, co zaskoczy niejednego z czytelników. „Osiedle RZNiW” różni się znacząco klimatem od dotychczasowych powieści Mroza, jednak wciąga równie mocno i otwiera oczy równie szeroko.

2. Perska kobiecość, Laila Shukri

Jakiego mężczyznę wybrać – troskliwego i ciepłego czy oschłego i zapatrzonego w siebie? Odpowiedź wydaje się prosta, jednak nie dla Joanny. Ten zimny i nieczuły mężczyzna jest bowiem jej mężem i zarazem ojcem jej córki. Wraca do niego, rezygnując z prawdziwego uczucia, aby pomóc córce wyzdrowieć i stanąć na nogi po wyjątkowo trudnych przeżyciach.
Joanna jednak nie może przestać myśleć o Richardzie. Czy powrót na Bali wraz z córką sprawi, że kochankowie zostaną już razem na zawsze? Jeśli w Waszym życiu również był ktoś, o kim nigdy nie zapomnicie, koniecznie sięgnijcie po powieść „Perska kobiecość”.

3. Dublerka, Holly Brown, Sophie Hannah , Clare Mackintosh, B.A. Paris

Cztery bestsellerowe autorki w jednej powieści? To mogło zakończyć się katastrofą, ale okazało się sukcesem! Cztery matki, cztery córki i jeden wspólny cel. W szkole dziewczyn pojawia się nowe zagrożenie i nowa tajemnicza uczennica. Kobiety, chcąc chronićcórki, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce… nawet jeśli to spowoduje, że na światło dzienne wyjdą ich prywatne, pilnie strzeżone sekrety. Jak skończy się ta poruszająca i pełna tajemnic historia? Dowiedzcie się koniecznie i sięgnijcie po książkę.

4. Cham niezbuntowany, Rafał Ziemkiewicz

Rafał Ziemkiewicz, w skutek „chorowania na Polskę”, popełnił książkę, która tłumaczy nasze narodowe działania, konflikty i wybory. Jesteśmy Państwem, które powstało ponad 1000 lat temu. Mamy bogatą historię, przez wieki byliśmy europejskim mocarstwem. Stoimy na granicy Wschodu i Zachodu, w newralgicznym punkcie. Ziemkiewicz zadaje pytanie o to, co się więc stało z naszymi elitami, że tak łatwo (w jego ocenie) ulegają zachodnim wpływom? Dlaczego mamy problem z okazywaniem dumy narodowej i celebrowaniem polskości?
Rafał A. Ziemkiewicz od wielu lat jest jednym z najbardziej wpływowych i najbardziej kontrowersyjnych publicystów. Można się z nim zgadzać bądź nie, ale na pewno warto przeczytać tę książkę, aby poszerzyć sobie perspektywę.

5. Sekretne życie pisarzy, Guillaume Musso

Pisarz Fawles, który od 20 lat nie udzielił żadnego wywiadu, nie napisał żadnej książki, nadal budzi zainteresowanie czytelników. To dlatego dziennikarka Mathilde Monney zjawia się w jego „pustelni” – dzikiej wyspie na Morzu Śródziemnym – aby poznać sekrety pisarza. Nie spodziewała się jednak, że na plaży zostanie znalezione ciało kobiety… Guillaume Musso to autor piętnastu bestsellerów, od dziewięciu lat nieprzerwanie utrzymujący się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy. Jak wytłumaczyć ten sukces? Być może kluczem do jego sekretu jest łączenie ze sobą różnych wątków. Nie inaczej jest w powieści „Sekretne życie pisarzy”. Można powiedzieć, że jest to kompilacja powieści romantycznej, obyczajowej oraz thrillera psychologicznego. Koniecznie po nią sięgnijcie!

6. Odległe brzegi, Kristin Hannah

Jeśli ktoś przeżył z drugą osobą 20 lat to wydaje się, że przetrwa wszystko. Jednak w przypadku Elisabeth i Jacka rzeczywistość jest inna. Kiedy ich córka wyprowadza się z domu,odkrywają, że nic ich nie łączy, a wychowywanie dziecka było jedynym spoiwem ich związku. A przynajmniej tak im się wydaje. Próbują bowiem ułożyć sobie życie oddzielnie, ale bez siebie nie są szczęśliwi. Czy uda się posklejać związek i na nowo wzbudzić w nim namiętność? Czy będą potrafili przypłynąć do siebie z tak odległych brzegów? Kristin Hannah jak zwykle zadaje ważne, życiowe pytania i próbuje na nie odpowiedzieć.

7. Tajemnice hoteli Dubaju, Marcin Margielewski

Dlaczego tak bardzo lubimy czytać historie o najdroższych hotelach świata, najbogatszych ludziach, najbardziej luksusowych atrakcjach? Pewnie dlatego, że niedostępny świat wydaje się atrakcyjny, niemal bajkowy. Po przeczytaniu tej książki możecie jednak zmienić zdanie. Okazuje się bowiem, że w tym miejscach zamiast baśniowych scen, będziecie świadkami historii z najgorszych koszmarów. Wszystko, co wydarzyło się w czterech ścianach luksusowego świata, ma w nich pozostać. Jesteście ciekawi, co skrywają mury wyłożone złotem i marmurem? Sięgnijcie po tę lekturę!

8. Kwestia ceny, Zygmunt Miłoszewski

Zofia Lorentz przyjmuje zlecenie od naukowca Bogdana Smugi – jej zadaniem jest odnalezienie zbiorów, przywiezionych przez Benedykta Czerskiego z Syberii na początku XX wieku. Zadanie wydaje się niewinne, jednak zmienia się w rozgrywkę o najwyższą stawkę. Choć książka ukazała się w czasie szalejącej pandemii, to cieszy się niesłabnącą popularnością. Po raz kolejny znalazła się w naszym zestawieniu top 10 tytułów miesiąca. Miłoszewski to w końcu Miłoszewski i wiadomo, czego się po nim spodziewać. Poza ciekawą fabułą pełną przygód, kryminalnym wątkiem i historycznymi odwołaniami, zaserwował czytelnikom także kawał publicystyki nawiązując do ważnych, bieżących tematów, jak choćby ocieplenie klimatu. Poznajcie mroczną wizję Zygmunta Miłoszewskiego zbliżającej się apokalipsy.

9. W głębi lasu, Harlan Coben

Są takie zagadki, które czekają na rozwiązanie przez lata. Jednak sprawy z przeszłości często, prędzej czy później, wychodzą na jaw. Dwójka zakochanych przypadkowo stała się świadkami krwawego morderstwa. Jednak nie udało się odnaleźć zwłok wszystkich ofiar. Czy jest szansa, że część z nich przeżyła? Na rozwiązanie zagadki będą musieli poczekać wiele lat.
„W głębi lasu” to nie jest najnowsza książka Harlana Cobena. Jednak jego powieści nigdy się nie starzeją. Na polskim rynku ten tytuł przeżywa swoją drugą młodość za sprawą serialu nakręconego przez Netflix na jej podstawie. Sięgnijcie po książkę bez względu na to, czy obejrzeliście już serial, czy dopiero macie taki zamiar.

10. Prezes i Spółki. Imperium Jarosława Kaczyńskiego, Iwona Szpala, Agata Kondzińska

Polityka i biznes – jedno bez drugiego nie może funkcjonować. Jednak jeśli polityka staje się biznesem samym w sobie, zaczyna robić się niebezpiecznie. Co przez dekady działo się na zapleczu partii Jarosława Kaczyńskiego? W jaki sposób partia, która nie miała w swym budżecie pieniędzy na rachunki, buduje drapacz chmur w centrum Warszawy?
Książka Iwony Szpali i Agaty Kondzińskiej to nie jest zwykła biografia. To opowieść o tym, jak jeden człowiek od zera zbudował potężne imperium. To także opowieść o podwójnych standardach w polityce i biznesie.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora